adresemama_iletisim_mm.jpg (65 KB)

Kedi Künyeleri

Sıralama seçin

Sevimli bir o kadar da haylaz dostlarımız olan kediler özgür doğaları nedeniyle çevrelerindeki yaşam alanlarını keşfetmeyi, avlanmayı ve kendi alanlarını diğer kedilere karşı korumayı çok severler. Kediler genellikle gündüz saatlerinde dinlenmeyi tercih ederler. Gece saatlerinde ise vahşi doğadaki büyük türdeşleri gibi avlanma içgüdüleri açığa çıkar. Kediler evcilleştirilmeye başlandıkları yüzyıllardan beri insanlarla uyum içerisinde yaşamalarına rağmen bu vahşi içgüdülerinin etkisinde kalmaya devam etmektedirler. Bu nedenle pek çok ev kedinin keşif yapmak, avlanmak ya da sosyalleşmek için dışarı çıkma ihtiyacı vardır. Kedi sahipleri ise sevimli dostlarının dışarıdaki hayatın olası tehlikelerinden zarar görmesinden endişelenirler. Kedilerinin başına herhangi bir kaza gelmesi, kaybolması, başkaları tarafından alıkonulması ya da sahipsiz zannedilerek barınaklara götürülmesi kedi sahiplerinin korkulu rüyasıdır. Bu tür durumların engellenebilmesi için isimli kedi künyesi, tasma ve kolye gibi ürünlerin kullanımı sıklıkla tercih edilir. Bu ürünlerin fonksiyonel özellikleri sayesinde kediler evlerinden çok uzaklaşsalar dahi isimliklerinde bulunan iletişim bilgileri sayesinde diğer hayvanseverler tarafından yuvalarına ulaştırılmaları mümkün olmaktadır. 

Kedi Künyeleri Nedir? Ne İşe Yarar? 

İsimli kedi künyesi patili dostlarımızın kaybolma gibi istenmeyen durumlarda mümkün olan en kısa süre içerisinde yuvalarına kavuşmasını kolaylaştıran ürünler olarak tasarlanmıştır. Kediler çok hareketli ve özgür ruhlu canlılar olup kaybolmaları sahiplerini en çok endişelendiren konuların başında gelmektedir. İsimli kedi künyesi kaybolan kedilerin evlerine kavuşmalarını sağlayan en önemli araç haline gelebilen ve kedilerin kimliği olarak kabul edilen bir üründür. İsimli kedi künyesi modellerinin üzerine sevimli dostlarımızın adlarının ve kaybolmaları durumunda sahiplerine ulaşılmasını sağlayacak iletişim bilgilerinin yazılması birçok durumda hayat kurtarıcı olabilmektedir.

İsimli Kedi Künyeleri Ürünleri ve Avantajları 

İsimli kedi künyeleri işlevselliklerinin yanı sıra şık görünümlerinin de etkisiyle en çok tercih edilen pet aksesuarlarının başında gelir. Farklı şekillerde üretilen isimli kedi künyeleri özellikle çok sayıda kedisi bulunan kişiler için hayatı kolaylaştıran ürünlerdir. İsimliklere kedilerin yaşı, adı, eğer varsa kronik hastalığı gibi bilgiler yazılabilmektedir. Tüp şeklindeki isimliklere kedinin sahibine ait iletişim bilgileri, kedinin kan grubu, düzenli olarak kullandığı ilaçlar gibi bilgiler eklenip acil durumlarda olası veteriner müdahalesinin kolaylaştırılması mümkün olabilmektedir.

Kedi Künyeleri Seçimi Nasıl Yapılır? 

İsimli kedi künyesi çeşitleri çok farklı modellerde üretilirler. Çıngıraklı modeller çoğunlukla günün her saati hareket halinde olan yavru kediler için tercih edilir. Ürünün ucundaki küçük zillerin çıkardığı sesle minik yaramazın ev içerisindeki hareketlerinin ve yerinin takip edilmesi çok daha kolay bir hal alır, olası ev kazalarına karşı korunmaları sağlanabilir. İsimli kedi künyesi modelleri kedilerin vücut yapılarına uygun askılar ile kullanılmalıdır. Aksi takdirde sevimli dostunuzun rahatsız olmasına neden olabilir. Geniş ve sağlam materyallerden üretilen askılar kolayca yıpranmadığından uzun yıllar boyunca kullanılabilmektedir. Tasma klipsi bulunan askılara uzatma ipi takılması ve kedilerle güvenli bir şekilde yürüyüş yapılması da mümkün olmaktadır. 

Kedi Künyeleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

İsimli kedi künyesi modelleri arasından seçim yapılırken seçilen ürünün tasma ile birlikte rahatlıkla kullanılabilecek bir ürün olmasına özen gösterilmelidir. Seçilen ürünün üzerine kedinin ismi okunaklı bir şekilde yazılabilmeli aynı zamanda yazılan iletişim bilgilerinin uzun süre muhafaza edilmesini sağlayacak bir yapıda olmalıdır. Kedilerin herhangi bir istenmeyen durum karşısında sahipleri ile iletişim kurulmasını sağlayacak olan iletişim bilgilerini sürekli üzerlerinde taşımalarını sağlayacak isimli kedi künyesi modelleri sevimli dostlarımızın yaşam koşullarına uygun özelliklere sahip ve dayanıklı ürünler olarak seçilmelidir.

İsimli kedi künyesi modelleri herhangi bir sebeple kaybolan sevimli dostlarımızın yuvalarına ait iletişim bilgilerinin barındırıldığı ürünler olarak tasmaya asılıp kullanılabilmektedir. Ürün seçimi esnasında sevimli dostlarımızda rahatsızlık hissi uyandırmayacak olmasına özen gösterilmelidir.

İsimli kedi künyesi modelleri farklı ihtiyaçların karşılanması amacına yönelik olarak üretilen işlevsel aksesuarlardır. Bazı modellerde yalnızca kedilerin isimleri bulunurken bazılarında kayıp durumunda kedilerin yuvalarına ulaşması için gereken iletişim bilgilerinin de barındırılması mümkün olmaktadır. 

En Popüler Kedi Künyeleri Markaları Hangileridir?

adresemama.com isimli kedi künyesi kategorisinde Dali’s seri kedi künyeleri, mineli seri kedi künyeleri, resimli seri kedi künyeleri ve standart seri kedi künyeleri alt kategorilerinde farklı modelleri sizlerin beğenisine sunmaktadır. Siz de evcil dostlarınızın tasmalarına takılabilen ve sağlıkları açısından herhangi bir zarar teşkil etmeyen isimli kedi künyesi modellerini Adresemama üzerinden inceleyebilir, sevimli dostunuz için en uygun işlevsel ve şık ürünü seçerek satın alımınızı hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.