Kedi Bakım Ürünleri

Sıralama seçin

Ailemizin en önemli üyelerinden olan kedilerin bakımı yalnızca mama ve su verilmesi ile sınırlı değildir. Kedilerin bakımlarının eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi, sağlıklarına özen gösterilmesi ve tüm gereksinimlerinin karşılanması hem kısa hem uzun vadede hayat kalitelerini artırır, uzun ömürlü olmalarını sağlar. Kedilerin sağlıklı ve konforlu olabilmeleri için dengeli beslenmeleri, düzenli bakımlarının ve periyodik sağlık kontrollerinin yapılması çok önemlidir. Kedi bakım ve sağlık ürünleri kullanılarak kedilerin ihtiyaç duydukları bakımın düzenli olarak yapılması ilerleyen dönemlerde karşılaşılması olası sorunların da ortadan kaldırılmasını sağlamaktadır. Patili dostlarımızın sağlığı ve kişisel bakımı için son derece gerekli olan kedi bakım ürünleri ve kedi sağlık ürünleri adresemama.com sağlık ve bakım ürünleri kategorisinde birbirinden farklı çeşitleri ile yer almaktadır.

Kedi Bakım ve Sağlık Ürünleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Kedi bakım ve sağlık ürünleri ağız bakımı, göz bakımı, kulak bakımı, tırnak bakımı, deri ve tüy bakımı, genel bakım, şampuanlar ve parfümler, parazitler ürünler, kedi uzaklaştırıcılar gibi farklı kategorilerde sınıflandırılmakta olup sevimli dostlarımızın sağlığının korunması ve konforunun artırılması amacına yönelik olarak kullanılan ürünlerdir.

Kedi Bakım ve Sağlık Ürünleri ve Avantajları

Kedilerin deri ve tüy bakımı başta olmak üzere tüm bakımlarının düzenli ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi çok önemlidir. Kedi şampuanları kedilerin tüy yapılarına ve derilerinin pH değerlerine uygun olacak şekilde özel olarak üretilen ürünlerdir. Kediler kendilerini temizleyen canlılar olsalar da zaman zaman ek bakım gereksinimleri vardır ve bu bakımların yapılması sağlıklarını ve konforlarını artıran en önemli etkenlerdir. Suyla arası iyi olmayan kediler için kuru şampuan ürünleri tercih edilebilir. Doğru geri ve tüy bakımı ürünlerinin kullanılması ile kedilerin cilt sağlıklarının iyileştirilmesi, tüylerdeki parazitlerin uzaklaştırılması ve canları yanmadan tüylerinin taranması sağlanabilir. 

Kedilerin ağız ve diş sağlığına gereken özenin gösterilmemesi uzun vadede sağlık sorunları ile karşılaşılmasına, diş kayıpları yaşanmasına ve beslenme sorunları görülmesine neden olabilir. Bu nedenle gençlik döneminde diş bakımı yapılmaya başlanmalı ve kedilerin çürük, tartar, enfeksiyon gibi sağlık sorunları yaşamasının önüne geçilmelidir.

Kedi Bakım ve Sağlık Ürünleri Seçimi Nasıl Yapılır?

Kedi bakım ve sağlık ürünleri seçilirken doğal malzemeler kullanılmış ürünler tercih edilmelidir. Kedilerin cilt yapısına uygun olacak şekilde hazırlanan ürünler satın alınmalı ve ürünlerin içerisinde kedilerin ciltlerinin tahriş olmasına neden olabilecek alkol gibi maddeler bulunmadığından emin olunmalıdır.

Son derece hareketli canlılar olan kediler evdeki eşyalara zarar verme potansiyeline sahiptir. Kedilerin yaklaşması istenmeyen yerlere sprey ya da sıvı şeklindeki kedi uzaklaştırıcı ürünler uygulanarak bu hareketlerin engellenmesi mümkündür.

Kedi Bakım ve Sağlık Ürünleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi bakım ve sağlık ürünleri seçilirken kedilerin cinsleri, genel sağlık durumları, tüy yapıları gibi birçok etken göz önünde bulundurulmalıdır. İran kedileri genetik olarak ağız ve diş sağlığı sorunlarına yatkın bir tür olduğundan ağız ve diş sağlıkları için uygun ürünler seçilmelidir. Düzenli fırçalama ve masaj ile diş eti problemlerinin önüne geçilmesi de mümkün olabilmektedir. Bazı kedilerin ağız kokusu rahatsız edici ve yoğun düzeyde olabilir. Ağız bakım suyu ürünlerinin kedilerin suyuna karıştırılarak verilmesi bu tür sorunların giderilmesini sağlayabilir.

Tüm canlılar için olduğu gibi kediler için de göz bakımı son derece önemli olup kedilerde göz iltihabı gibi sorunlarla sıklıkla karşılaşılması olasıdır. Göz sağlığının korunması için yavruluk döneminden itibaren düzenli olarak göz bakımı yapılmalıdır. Kedilerin göz bakımı yapılırken gözlerinde biriken çapak ve mukus temizlenmelidir. Eğer bu temizlik düzenli olarak yapılmazsa enfeksiyon oluşturabilecek bakteriler için uygun ortam yaratılması söz konusu olur. Bu oluşumlar steril kedi göz temizleme mendilleri kullanılarak temizlenebilir. Kediler banyo yaptırılacağı, pire tozu döküleceği ya da pire spreyi sıkılacağı zamanlarda gözlerin korunması için merhem kullanılması faydalı olabilir. Ayrıca gözlerde oluşan sulanmalardan kaynaklanan lekelerin temizlenmesi için gözyaşı temizleyicileri tercih edilebilir. Kedi göz bakım solüsyonları düzenli göz bakımında kedi göz temizleme mendillerinin alternatifi olarak kullanılabilecek ürünlerdir. Göz son derece hassas bir organ olduğu için göz bakımı doğru ürünler kullanılarak, çok hassas ve nazik hareketlerle yapılmalıdır.

Temizlikleri ile bilinen canlılar olan kedilerin kulak temizliği ihtiyaçları sahipleri tarafından karşılanmalıdır. Çünkü kulak bakımı kedilerin kendi başlarına yapamayacakları ancak aksatılmaması gereken bakımlardandır. Sevimli dostlarımızın kulak temizliği kedi kulak solüsyonu ve kedi kulak damlası gibi doğru kulak bakımı ürünleriyle çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Kulak solüsyonu ya da kulak temizleme mendili ile kulakların iç kısmının düzenli olarak temizlenmesi kedilerde kulak enfeksiyonu oluşumunun önüne geçilmesini sağlayabilmektedir.

Tırnak bakımı kedilerin pati sağlığını koruması nedeniyle çok önemlidir. Olması gerekenden uzun olan tırnaklar eşyalara takılıp kırılabileceği gibi kedinin canının acımasına da neden olabilir. Yeterince kesilmeyen ya da törpülenmeyen tırnaklar çok fazla takılacağı için kedilerin hareketlerinin kısıtlanmasına da neden olabilir. Kedilerin sağlıklı ve konforlu olması için tırnakları düzenli olarak kesilmeli, patilerin sağlıklı olup olmadığı titizlikle kontrol edilmelidir. Kedilerin tırnaklarının daha kolay bir şekilde kesilmesinin ve tırnakların yumuşamasının sağlanması buna bağlı olarak da kedilerin canlarını yakabilecek kazaların oluşması riskinin azaltılması için pati kremi kullanımı faydalı olabilir.

Kedilerin belirli bir süre sabit kalmaya ikna edilmesi ve tırnaklarının kesilmesi her zaman kolay değildir. Bu nedenle sevimli dostlarımızın tırnaklarını ilk kez kesecek olan kişiler yardım almalı ya da veteriner hekimin tırnak kesiş sürecini izlemelidir. Tırnak kesmenin kolaylaştırılabilmesi için sürecin bir oyun haline getirilmesi, tırnak kesme esnasında olumlu davranışın patili dostumuzun sevdiği bir ödül mamasıyla pekiştirilmesi yararlı olabilir. Bununla birlikte tüm bakım süreçlerinde olduğu gibi tırnak bakımında da kedilere özel olarak üretilen ürünlerin kullanılması tercih edilmelidir. İnsanların tırnaklarının kesilmesine uygun şekilde üretilen ürünler kesinlikle kedilerin tırnaklarının kesimi için kullanılmamalıdır. Kedi tırnak makasları özel bir tasarıma sahip olduğundan kedilerin tırnakları içerisinde bulunan ve pençelerle sinirlere kadar uzanan canlı dokunun zarar görmesini engeller. Kedilerin tırnağı kesilirken patilere hafifçe bastırılması tırnakların dışarı çıkmasını sağlayarak tırnak kesme sürecini kolaylaştırır. Sevimli dostlarımızın tırnakları mutlaka aydınlık bir yerde kesilmeli, tırnağın sivri ya da beyaz kısmına müdahale edilirken tırnağın altında kalan pembe dokuya dokunmaktan kaçınılmalıdır.

Kedilerin tırnakları kesilirken kanama oluştuğu takdirde kullanılacak olan kanama durdurucu tozlar, kedilerin patilerinde farklı nedenlere bağlı olarak oluşan deformasyonların ya da yaraların tedavisinde kullanılabilecek kedi pati kremi ürünleri de patili dostlarımızın konforunu artıran ürünlerdir.

En Popüler Kedi Bakım ve Sağlık Ürünleri Markaları Hangileridir?

adresemama.com alanında lider online pet market olarak patili dostlarımızın yaşam konforlarını artıracak ve sağlıklarını korumalarını sağlayacak kaliteli ve çeşitli kedi bakım ve sağlık ürünlerini kedi sahipleri ile buluşturmaktadır. Farklı kategorilerde yer alan ürünleri en uygun fiyatlarla satın almak için siz de Adresemama web sitesini ziyaret edebilir, kedinizin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik ürünleri inceleyebilir ve beğendiğiniz ürünleri satın alarak kedinizin yaşam kalitesini artırabilir, sağlıklı ve uzun bir ömür sürmesine katkıda bulunabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.