sadsad x
asdasd

Köpek Tasması

Sıralama seçin

Patili dostlarımızın düzenli olarak yürüyüşe çıkarılması çok önemlidir ve bu yürüyüşler esnasında çevreden gelen olumsuzluklardan ya da patili dostlarımızın ilgisini çekip uzaklaşmasına neden olabilecek tehlikelerden kaçınılması için mutlaka köpek tasması kullanılmalıdır. 

Köpeklerin yürüyüş ve egzersiz yapması onların sağlığı açısından çok önemlidir. Köpekler sahip oldukları enerjiyi gün içerisinde hareket ederek vücutlarından atmalı ve yorulmalıdırlar. Eğer bu sağlanmazsa obezite ve kalp hastalığı başta olmak üzere hareketsizlikten kaynaklanan bazı sorunlarla karşılaşılması olasıdır. Bunun engellenebilmesi için köpeklerin günlük enerjilerini çeşitli egzersizlerle ve yürüyüşle atmaları sağlanmalıdır. Ancak bu yürüyüşler esnasında çok dikkatli olunması gereken bazı konular da ihmal edilmemelidir. Köpekler yapı itibarıyla çok meraklı ve heyecanlıdırlar. Bu özelliklerinin yürüyüş esnasında bazı sorunlara neden olmaması için köpek tasması kullanılmalı, acil durumlarda köpeklerin hareketlerinin kısıtlanması sayesinde patili dostlarımızın güvenliği ve sağlığı güvence altına alınmalıdır.

Köpek tasmaları çok fazla çeşidi bulunan ve çok fonksiyonel bir aksesuar olma özelliğine sahiptir. Köpek tasması farklı renklerde, modellerde, boyutlarda tasarlanabilir. Köpek tasmalarının tüm ırklar için özel olarak tasarlanmış çeşitleri vardır. 

Köpek Tasması Nedir? Ne İşe Yarar?

Köpek tasmaları hem köpeklerin hem de sahiplerinin hayatlarını kolaylaştıran aksesuarlardandır. Köpekler son derece sadık hayvanlardır ve başka canlılara zarar vermek istemezler. Ancak kimi zaman sahiplerini korumak için kimi zaman farklı nedenlerle içgüdüsel olarak hırçınlaşıp havlayabilirler. Bu davranışları nadiren de olsa saldırmaya ve ısırmaya kadar uzanabilir. Köpek tasmaları köpeklerin gezdirilmesi esnasında kontrolün köpek sahiplerinde olması için kullanılması zorunlu olan bir üründür. Köpek tasmaları aynı zamanda köpeğin sokak köpeği olmadığının ve bir sahibi bulunduğunun da işareti olarak kabul edilir. Köpek tasması birçok farklı çeşitte üretilen bir ürün olup kullanım amacına göre doğru ürünlerin tercih edilmesi önemlidir.

Köpek Tasması Ürünleri ve Avantajları

Köpekler gün içerisinde ihtiyaçlarının giderilmesi için dışarı çıkarılması gereken canlılardır. Ayrıca dışarıda egzersizlerle enerjilerini de atmaları gerekir. Köpek tasması modelleri en gerekli köpek ürünlerinden olup birçok açıdan yararlıdır. Köpekler dışarıda olduklarında dikkatlerini çeken kokuların, canlıların ya da eşyaların peşinde gidebilecekleri gibi diğer canlılarla sosyalleşme arzusuyla bir anda koşmaya başlayabilirler. Ya da tehlike sezerlerse oraya doğru yönelebilirler. Bu tür durumlarda sahiplerinin aynı hızla peşlerinden gitmesi her zaman mümkün olmayabilir. Köpek tasması bu noktada kontrollerinin sağlanabilmesi açısından çok faydalı bir üründür.

Köpek dostlarımızın konforu ve güvenliği için kullanılacak olan tasmaların seçimi çok önemlidir. Tasma seçimi yapılırken köpeklerin eğitimi, vücut yapıları ve genel davranış modelleri belirleyici özelliğe sahiptir.  adresemama.com köpek tasmaları kategorisinin boyun tasmaları, göğüs tasmaları, gezdirme kayışları, otomatik uzatma tasmaları, bahçe bağlamaları ve havlama engelleyici tasma gibi alt kategorileri vardır. Bu kategorilerde yer alan ürünler arasında köpeklerin boyutlarına, kilolarına ve güçlerine göre en uygun köpek tasmaları ve gezdirme kayışları bulunur. Siz de köpeğinizin özelliklerine ve gezdirme alışkanlıklarınıza göre en uygun ürünü adresemama.com kalitesi ve güvencesi ile satın alabilirsiniz.

Köpek Tasması Seçimi Nasıl Yapılır?

Köpek tasmaları boyun tasması ve göğüs tasması olmak üzere iki farklı konseptte üretilmekte olup köpeklerin güvenliğinin sağlanmasında ve tehlikelerin bertaraf edilmesinde çok önemli bir rol üstlenir. Köpek tasmaları henüz eğitim almayan köpeklerin kontrol edilmesini eğitim almış köpeklerin ise kolaylıkla yönlendirilmesini sağlar. Köpek tasmaları farklı özelliklerde ve farklı ebatlara sahip olarak üretilirler. Bu sayede her ırka mensup köpek içi kullanılabilecek çeşitliliğe sahiptirler. 

Bununla birlikte boyuna ya da göğüse takılan tasmalar köpeklerin dışarıda oldukları zaman diliminde güvenliklerinin sağlanması ve kolaylıkla kontrol edilebilmesi için yeterli olmayabilir.  Köpeklerin dışarıda geçirdikleri zamanların keyifli olabilmesi için köpek kayışlarına da ihtiyaç duyulur. Köpek gezdirme kayışlarının da farklı formları vardır. Ayrıca tutma kısımlarında kullanılan malzemeler de değişiklik gösterebilir. Bu sayede gezdirme esnasında köpekler kolayca kontrol edilebilirken sahiplerinin de konforu sağlanabilmektedir. Otomatik köpek kayışlı farklı uzaklıklarda üretilmekte olup köpeklerin bağımsız bir şekilde gezme hissini yaşamalarını sağlamada etkilidir. Otomatik ürünler ırkların kiloları, boyutları ve uygulayabilecekleri kuvvetlerle uyumlu özelliklere sahip olacak şekilde üretilirler. Böylece hem köpekler hem sahipleri için konforu ve güvenliği aynı anda sunarlar. 

Köpek Tasması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Patili dostlarımızın hepsi ayrı alışkanlıklara, fiziksel özelliklere ve karakter özelliklerine sahiptirler. Bazıları yavruluk döneminden itibaren diğer hayvanlarla ve insanlarla sosyalleşirken bazıları daha izole bir yaşama alışıktırlar. Sosyalleşme seviyelerinin farklı olması dışarı çıktıkları zaman kendilerinin de çevrelerindeki canlıların da güvenliğinin sağlanması için tedbirli olunması ihtiyacını doğurur. Bu aşamada birbirinden farklı tasarımlara sahip tasma çeşitleri devreye girer.

Köpek tasması seçilirken köpeklerin fiziksel özellikleri, genel davranışları, sağlık durumları ve tasma ile gezmeye ne kadar alışık oldukları değerlendirilmelidir. Kuvvetli ve gezdirilirken tasmasını çeken patili dostlarımızın boyun bölgesine zarar gelmemesi için göğüs tasmaları tercih edilmelidir. Bu noktada boyun ve göğüs ölçülerine göre seçim yapılmalıdır. Küçük ürünler bedeni rahatsız ederken büyük olanlar kolaylıkla özgür kalmalarına fırsat verebilir.

Köpek tasmalarının yapımında kullanılan malzemeler çok önemlidir. Bazı tasmalar kullanılan boya ya da kumaş nedeniyle köpeklerde alerjik reaksiyonlara dahi sebep olabildiğinden en kaliteli malzemelerden üretilen köpek tasmaları tercih edilmeli ve köpek tasması seçimi titizlikle yapılmalıdır.

Boyun tasmaları doğrudan köpeklerin boyun bölgelerine takılır ve uzun süre boyunda takılı kalmasında bir sakınca yoktur. Boyuna yapılan baskı nedeniyle sakatlanmaya neden olması olasılığından dolayı yürüyüşlerde boyunlarını çok çeken köpekler için uygun bir ürün değildir. Kolay takılması nedeniyle avantajlı olan boyun tasmaları yavru köpeklerin tasmaya alıştırılmasında da tercih edilebilir.

Göğüs tasmaları genellikle hareketli olan köpeklerde kullanılır. Boyun tasmalarına göre daha sağlıklı olup özellikle boyun bölgesi hassas olan köpeklerde kullanılması tercih edilmelidir. Boyun tasmasına göre köpeklerin göğüs tasması ile kontrol altına alınması çok daha kolaydır. Dezavantajı ise takılmasının boyun tasmasına göre daha zor olmasıdır. Ayrıca köpekler takılı haldeyken göğüs tasmalarını kolayca kemirebilirler.

Gezdirme kayışları köpeklerin kontrol altında tutulmasında etkili ürünlerdir. Standart 120 cm’lik boylarının yanı sıra istenildiği kadar uzatılabilen otomatik tasma modelleri de sıklıkla kullanılan ürünlerdir. 

Köpek bağlama tasmaları daha çok koruma ya da bahçe köpeklerinin sabitlenmesi amacına yönelik olarak boyun tasmasına takılan uzun ve sağlam tasmalardır. Özellikleri gereği kolay kopmayan ve kemirilemeyen malzemeler kullanılarak üretilirler. 

Bunların dışında köpek tasmalarının deri, sentetik, kumaş, dokuma ve zincir gibi farklı modelleri de bulunur. Bu tasmaların hepsi farklı özelliklere sahip olup önemli olan her köpeğin özelliklerine en uygun tasmanın tercih edilmesidir.

En Popüler Köpek Tasması Markaları Hangileridir?

adresemama.com tüm evcil hayvanların ihtiyaçlarını en uygun fiyatlarla ve en kaliteli ürünlerle gidermenizi sağlayan online pet market olarak hizmet vermektedir. Köpek tasmaları kategorisinde Trixie, Hunter, Flexi başta olmak üzere birçok markanın kaliteli ve dayanıklı ürünlerini müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Siz de 7/24 alışveriş yapabileceğiniz Adresemama’yı ziyaret ederek dünyaca ünlü markaların en kaliteli ürünlerine aynı anda ulaşma konforunu yaşayabilir, filtreleme özelliği sayesinde aradığınız ürünleri listeleyebilir ve saniyeler içerisinde satın alma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.