sadsad x
asdasd

Köpek Yatakları

Sıralama seçin

Köpek sahipleri için patili dostları ailelerinin bir üyesidirler. Bu nedenle köpeklerinin güvenliğini ve konforunu sağlamaya çok önem verirler. Köpeklerin zamanlarının büyük kısmını geçirdiği köpek yatağı alırken çok özenli davranılmalıdır. Bazı köpek sahipleri köpeklerinin kendileri ile birlikte yatmalarına izin verse de her köpeğin mutlaka bir köpek yatağı olmalıdır. Bir kanepeye ya da sahibinin yatağına göre köpek yatağı, köpeklerin kendilerine ait alanlardır. 

Köpek Yatağı Nedir? Ne İşe Yarar?

Köpek yatağı, köpeklerin kendilerine ait bir alanda zaman geçirmeleri ve tüm mevsim koşullarından bağımsız olarak kaliteli uyuyabilmeleri için ihtiyaç duydukları temel ürünlerden biridir. Köpek yatağı modelleri hem iç mekanlarda hem dış mekanlarda kullanılabilecek farklı çeşitlere sahiptir. Böylece seçilen köpek yatağı ile köpeklerin hem kendilerine ait bir alan sahibi olmaları sağlanmakta hem de konforları artırılmaktadır. adresemama.com farklı markalar tarafından üretilen birbirinden çeşitli ve kaliteli köpek yatağı modelleri ile köpeğiniz için en doğru yatağı bulabileceğiniz zengin bir ürün çeşitliliği sunmaktadır.

Köpek yatağı zaman içerisinde köpeklerin yalnızca dinlendiği ve uyuduğu özel alanlar olmaktan çok daha fazlasını ifade eder bir hale gelmekte ve kalabalık ortamlardan uzaklaşmak isteyen patili dostlarımıza huzurlu bir ortamda vakit geçirme imkanı sunmaktadır. Köpeklerin kendilerine ait bir alan benimsemelerinde ve evin tümünde hakimiyet kurmaya yönelik bir tavır sergilememelerinde köpek yatağı ve buna benzer ürünler oldukça etkili bir role sahiptir. Aynı zamanda uyku alanlarına, sahiplerinin kokusunu alabilecekleri birkaç eşya koyulduğunda köpekler yavruluk dönemlerinden itibaren kendilerini çok daha güvende hissetmektedirler.

Köpekler için barındıkları yerin kendilerinin fiziksel özelliklerine uygun ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek yeterlilikte olması çok önemlidir. Çünkü diğer tüm canlılar gibi köpeklerin de bulundukları ortamlara adapte olabilmelerinin yolu kendi geliştirdikleri bazı yöntemlerde saklıdır. Örneğin, köpeklerin tüylerinin daha seyrek ya da ince olduğu bölgelerde nasırlaşmalar görülür. Bunun nedeni kış aylarında bu bölgelerden üşümeleri ve eklem ağrıları hissetmeleridir. Bundan korunmak için vücutları söz konusu bölgelerde nasırlaşmalar oluşturmakta ve üşümelerini engellemektedir. Doğru seçilmiş bir köpek yatağı kullanılması durumunda bu tür sorunlarla karşılaşılma riski de azaltılmaktadır.

Köpek Yatağının Avantajları

Köpeklerin herhangi bir yeri benimseyebilmelerinin temel koşulu orada rahat etmeleridir. Bu nedenle köpeklerin aidiyet duyguları yalnızca kendilerini rahat hissedip benimsedikleri yerde oluşur.  Köpeklerin kendilerini evlerinde rahat hissetmelerini sağlayacak bir köpek yatağına sahip olmaları bu yüzden çok önemlidir. Köpek yatağı köpeklerin kaliteli uyku ihtiyaçlarının giderilmesini sağlar. Kendi yataklarında uyudukları için sahiplerinin yatağında, yerlerde ve koltuklarda biriken tüylerde fark edilir bir azalma meydana gelir. Sahiplerine yakın olabilecekleri bir yere konumlandırılmış köpek yatağında uyudukları zaman kendilerine ait bir ortamda uyurken ihtiyaç duydukları ilgiyi ve şefkati görmenin mutluluğunu da yaşarlar.

Köpek yatağı sayesinde köpekler sert, pürüzlü yüzeylerde rahatsız edici pozisyonlarda uyumak zorunda kalmazlar. Kaliteli bir uyku köpeklerin genel sağlıkları ve davranış şekilleri üzerinde de olumlu etkiye sahiptir. Yaşlı ya da fazla kilosu köpekler için ortopedik köpek yatağı kullanılması tavsiye edilir. Yaşlı köpeklerin eklemleri genellikle daha zayıf yapıdadır. Bu nedenle rahatsız bir yatakta yatmaları vücutlarında ağrılara neden olabilir. Bu nedenle optimum faydanın sağlanabilmesi için köpeklerin özel ihtiyaçları göz önünde bulundurulmalı ve bu ihtiyaçları karşılayabilecek köpek yatakları tercih edilmelidir.

Köpek Yatağı Seçimi Nasıl Yapılır?

Köpek yatağı modelleri, farklı ırklardaki patili dostlarımızın ihtiyaçları ve hangi alanlarda kullanılacakları gibi etkenlere göre büyük bir çeşitlilikte üretilir. İç mekanlar ya da dış mekanlar için seçim yapılırken olduğu gibi serinletici özelliğe sahip ürünlerin seçimi esnasında da titizlikle davranılmalıdır. Köpeklerin rahat ve kalite uyku gereksinimlerini karşılamayı amaçlayan köpek yatakları farklı malzemeler kullanılarak üretilebilirler. 

Köpek Yatağı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evimizde ister yavru ister sahiplenilmiş yetişkin bir evcil dostumuz olsun alınan sorumluluk değişmeyecektir. Dengeli bir şekilde beslenip gelişmeleri, sağlıklı olmaları ve güvenlikleri için tüm imkanlar seferber edilir. Bunların yanı sıra konforlarının sağlanması da çok önemlidir. Kendilerine ait bir alanda uyumaları ve bu alanı sahiplenmeleri aynı zamanda bir gereklilik olduğundan köpek yatağı seçimi yapılırken oldukça dikkatli davranılmalıdır.

Köpek yatağı seçiminde en önemli nokta yatak boyutunun doğru bir şekilde belirlenmesidir. Köpeğin tamamen gerildiği zaman dahi içerisine rahatlıkla sığabileceği boyutlara sahip olan köpek yatağı modelleri tercih edilmelidir. Genellikle yavru köpekler için daha küçük boyutlu köpek yatağı modelleri arasından tercih yapılırken, yetişkin köpekler için daha büyük boyutlara sahip köpek yatağı modellerinin değerlendirilmesi daha doğru olacaktır. Belirli bir süre sonra yeni bir yatak alınmak istenmemesi ve alınan yatağın uzun süreli kullanımının tercih edilmesi durumunda büyük ebatlardaki ürünler de satın alınabilir. Ancak yavruluk dönemindeki köpekler, yataklarında boşluk bulunduğunda kendilerini güvenli bir ortamda hissetmeyebilirler. Bu nedenle büyük bir köpek yatağı içerisinde kendilerini güvende hissedebilmeleri için köpek battaniyeleri kullanılarak bu boşluklar sıkıca doldurulmalıdır.

Köpek yatağı ile köpeğin uyuyabileceği özel bir alan oluşturulabilmesi için köpek yatağı seçimi esnasında yatağın şekli de dikkate alınmalıdır. Bunun için köpek sahibinin, köpeğinin nasıl uyuduğunu, uyurken yüzüstü mü sırt üstü mü yatıyor yonsa kıvrılıp uyumayı mı tercih ediyor sorularının yanıtını bilmesi önemlidir. Böylece köpeğin tercih ettiği uyku pozisyonuna göre kare, dikdörtgen, yuvarlak ya da bir tarafı yüksek olan köpek yatağı modellerinden uygun olanı seçilebilir. 

Yatağın şeklinin ve ebatlarının yanı sıra köpek yatağı seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu yatağın üretildiği malzemedir. Farklı markalar farklı köpek yatağı modellerini üretirken birçok değişik malzeme kullanabilir. Bu nedenle köpeğin rahatlığı ve genel sağlık durumu göz önünde bulundurulması ve buna göre uygun malzemelerden üretilmiş köpek yatağı modelleri tercih edilmelidir. İleri yaşta olup tuvaletini tutamayan patili dostlarımız için su geçirmez özelliğe sahip köpek yatağı modelleri doğru bir seçimdir. Buna ek olarak henüz tuvalet eğitimini almamış ya da tamamlamamış yavrular için de su geçirmez özellikli köpek yatağı modelleri iyi bir tercih olabilir. Yaşanılan yerin iklimsel özellikleri, köpeğin sıcağa ve soğuğa ne kadar dayanıklı olduğu da karar verme aşamasında dikkate alınmalıdır.

En Popüler Köpek Yatağı Markaları Hangileridir?

adresemama.com adresinde köpek yatağı kategorisinde bulunan, farklı renklerdeki ve desenlerdeki köpek yatağı modelleri ısı tutma, böcek ve haşerat kovma, su geçirmezlik gibi bazı ek konforlar da sağlamaktadır. Trixie, Dubex, La Vista başta olmak üzere birçok markaya ait kaliteli, güvenilir ve köpeğinizin ihtiyaçlarını karşılayacak özellikte köpek yatağı modellerini adresemama.com üzerinden inceleyebilir, en uygun fiyatlarla 7/24 satın alabilirsiniz. 

adresemama.com adresinde malzeme ve boyut yönünden farklılıklar gösteren farklı markaların ürettiği birçok köpek yatağı modeli bulunmaktadır. En uygun fiyatlarla en kaliteli ürünleri satın almak ve güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanmak için siz de 7/24 online pet market adresemama.com'u ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz satın almak istediğiniz ürünlerin ait olduğu kategorilerde fiyat aralıklarına, markalarına ya da çeşitli arama kriterlerine göre ürünleri listeleyebilir, aradığınız ürünlere çok daha hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.