sadsad x
asdasd

Köpek Çitleri

Sıralama seçin

Tarih boyunca insanların en sadık dostlarından bir olan köpeklerin konforlarının ve sağlıklarının yerinde olması çok önemlidir. Aynı zamanda güvenliklerinin sağlanması konusunda da hassasiyet gösterilmesi gerekmekte olup köpek çitleri bu konuda oldukça önemli bir rol üstlenen fonksiyonel ürünlerdir. Köpeklerin hareketlerinin ve davranışlarının düzenlenmesi adına verilen eğitimlerde köpek çitlerinden sıklıkla faydalanılır. Köpek çitlerinin ev içerisinde ve bahçede kullanılan türleri mevcuttur. Köpek çitlerinin kullanım alanlarına göre farklı özelliklere sahip olması beklenir. Bu nedenle köpek çitleri seçimi esnasında köpeğin boyutları ve genel davranış özelliklerinin yanı sıra köpek çitlerinin kullanım amacı ve kullanılacağı alanın da göz önünde bulundurulması ve seçimin tüm bu etkenler değerlendirilerek yapılması önerilir.

Köpek Çitleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Hayvanların evcilleştirilmeye başlamasından bu yana ailelerimizin en sevimli üyesi haline gelen köpekler günümüzde evlerde ve bahçelerde beslenmektedirler. Köpeklerin konforunun artırılmasına ve ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak üretilen ürünler sayesinde oldukça keyifli zamanlar geçirirler. Bu ürünler köpeklerin hayatlarının hemen her anında kullanabilecekleri çeşitliliğe sahiptir. Köpeklerin güvenliğinin ve konforunun sağlanması aşamasında oldukça önemli rol üstlenen köpek çitleri de bu ürünlerden biridir. 

Köpek Çit Ürünleri ve Avantajları

Oyunlar köpekler için en faydalı aktivitelerden biridir. Günlük yapılan yürüyüşlerin yanı sıra oyunlar oynamak hem köpeklerin enerjilerini atmalarını hem de sahipleri ile aralarındaki bağı kuvvetlendirmelerini sağlar. Oyunlarla eğitimin bir araya getirilmesi köpeklerin daha hızlı öğrenmesinde ve olumlu davranışlarının pekiştirilmesinde etkili bir yöntemdir. Hem yavruluk hem yetişkinlik döneminde çok önemli olan oyunlar köpeklerin kas ve zeka gelişimini etkiler, fazla enerjilerini atmalarını sağlar. Köpek çitleri köpeklerin konforlu ve güvenli bir oyun alanına sahip olmasını sağlayan son derece fonksiyonel ürünlerdir.

Köpek oyun sahaları ve köpek çitleri ev içerisinde ya da bahçe gibi açık alanlarda köpeklere hem oyun hem de eğitim alanı oluşturmak için kullanılabilirler. Köpek çitleri genellikle metal ya da plastik malzemelerin kullanılmasıyla üretilir. Bahçede kullanılacak köpek çitleri genellikle metal malzemelerden üretilenler arasında tercih edilir. Bu çitlerin kullanılmadıkları zamanlarda katlanarak pratik bir şekilde depolanma imkanlarına sahip olması oldukça avantajlı kabul edilir. 

Köpek Çitleri Seçimi Nasıl Yapılır?

Köpek çitleri aslında köpekler için güvenlik ve özgürlük alanı olduğundan köpeklerin içerisinde rahatça hareket edebilecekleri genişliğe sahip olmalıdır. Aynı şekilde atlama ya da zıplama yoluyla dışarı çıkamayacakları kadar yüksek olmalarına özen gösterilmelidir. Köpek çitleri köpeklerin sağlığı için zararlı olmayan maddelerden üretilmeli ve dayanıklı olmalıdır.

Köpek Çitleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpeklerin dışarıdan gelen tehlikelere karşı güvende olması ya da dışarıdaki canlılar için tehlike oluşturmaması için köpek çitleri kullanılması gerekir. Köpek çitleri köpeklere ev içerisinde oyun alanı belirlemek için de kullanılabilirler. Plastik ya da metal malzemelerden farklı parça ölçüleri ve sayıları ile üretilen köpek çitlerinin seçimi köpeğin boyutlarına göre yapılmalıdır. Köpek çitleri köpeklerin diledikleri gibi hareket edebilecekleri ve sıkılmadan enerjilerini atabilecekleri bir alana sahip olmalıdır. 

Ev içerisinde kullanılan köpek çitleri bazı köpek sahipleri tarafından köpeğin hapsedilmesi gibi değerlendirilerek suçluluğa neden olsa da köpekler için oldukça yararlıdır. Çünkü kendine ait bir alana sahip olmak köpeklerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Ancak köpekler bu alanlar içerisinde uzun saatler ceza niteliğinde tutulursa havlama, huysuzluk gibi belirtilerle kendini gösteren psikolojik sorunlar oluşabilir.

Ev içerisinde kullanılan köpek çitlerinin patili dostlarımızın ve sahiplerinin özel alanlarını ayırt etme, köpeğe eğitim verme ve köpeğin kendine ait bir alana sahip olma içgüdüsünü tatmin etme amacına yönelik olması önemlidir. Köpekler köpek çitleri içerisinde oyun oynarlar, dinlenirler, uyurlar ve bu alanı kendilerine ait bir sığınak haline getirirler. Uyudukları yeri kirletmeyi sevmedikleri için çit içerisinde oldukları sürede tuvaletlerini tutmayı öğrenirler ve köpek çitleri sayesinde tuvalet eğitimleri kısa sürede tamamlanabilir. Köpek çitleri eve yeni gelen bebek ile köpek arasındaki ilk tanışıklığın sağlanmasında da büyük kolaylık sağlar. Yavruluk ya da yetişkinlik döneminde çok hareketli olan köpeklerin denetim altında tutulamayacağı süreler içerisinde köpek çitleri içerisinde kalması güvenlikleri açısından faydalı olabilir.

Bahçelerde kullanılan köpek çitleri, sevimli dostlarımızın ev dışı sınırlarının belirlenmesini sağladığı gibi güvenli bölge dışına çıkarak evden uzaklaşmalarını önler.  Bahçe çitleri köpeklerin boyutuna ve zıplama özelliklerine göre uygun yükseklikte ve kalınlıkta olmalıdır. Genellikle bahçe çitlerinin en az 2 metre yüksekliğe, köpeklerin dışarı görebileceği ancak içerisinden geçemeyeceği aralıklara sahip olması aranılan özelliklerdir.

En Popüler Köpek Çitleri Markaları Hangileridir?

adresemama.com oyun, eğitim, güvenlik gibi pek çok farklı amaca yönelik olarak ev içerisinde ve bahçede kullanılan köpek çitleri kategorisinde birçok ürünü sizlerin beğenisine sunmaktadır. Trixie, Flamingo ve Glory başta olmak üzere farklı markaların kaliteli ve fonksiyonel ürünlerine en uygun fiyat avantajı ile Adresemama üzerinden ulaşmak mümkündür. Markaya ya da fiyat aralığına göre filtreleme yaparak sevimli dostunuz için en uygun ürünlere ulaşabilir, dilediğiniz ürünün özelliklerini inceleyebilir ve seçtiğiniz ürünü Adresemama’nın güvenli ödeme yöntemlerinden yararlanarak en hızlı şekilde satın alabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.