sadsad x
asdasd

Köpek Ödül Maması

Sıralama seçin

Ailenize patili yeni üyenin katıldığı andan itibaren bir arada uyumlu bir yaşam sürdürebilmenin yolu başarılı bir eğitim sürecinden geçer. Ödül mamaları eğitim sürecinde köpeklerin olumlu davranışlarının desteklenmesinde kullanılan oldukça etkili bir yöntemdir. Köpekler yavruluk dönemlerinden itibaren tablet, stick ve kurutulmuş gibi farklı formlarda üretilen köpek ödül maması çeşitlerini tüketebilirler. adresemama.com üzerinden satın alabileceğiniz köpek ödül maması çeşitleri ile tuvalet ve komut eğitimi süreçlerini çok daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Üstelik son derece lezzetli olan köpek ödül maması çeşitleri ile patili dostunuza bir lezzet şöleni sunabilirsiniz.

Köpek Ödül Maması Nedir? Ne İşe Yarar?

Ödül mamaları patili dostlarımızın temel beslenmesi açısından çok önemli ürünler değildir. Ancak hem lezzet çeşitlilikleri hem de spesifik ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak formüle edildikleri için oldukça avantajlıdırlar. Ayrıca pozitif davranışların pekiştirilmesinde köpek ödül maması, köpek sahiplerinin en büyük yardımcısı olup sağlıklı bir besin olarak eğitim sürecinde önemli rol oynarlar. 

Köpek ödül mamaları farklı içeriklere ve formlara sahip ürünler olup her ürün farklı yaş grubuna, sağlık düzeyine ve aktivite yoğunluğuna hitap etmektedir. Köpekler yaşamlarının ilk 2 ayında anne sütü ile beslenmelidirler. Bununla birlikte gelişim dönemleri ile uygun özellikler taşıyan köpek ödül maması seçildiği takdirde patili dostlarımız yavruluk dönemlerinden itibaren  köpek ödül maması tüketebilirler. Bu aşamada köpeklerin gelişim dönemlerine ve çene yapılarına uygun ürünlerin seçimi konusunda titizlikle davranılmalıdır.

Ayrıca köpeklerin sağlığının korunması ve fazla kilo alımının önlenmesi için ölçü kaçırılmamaya özen gösterilmelidir. Normal beslenmelerinden farklı lezzetler içeren köpek ödül mamaları köpekler için oldukça caziptir ve kolay kolay karşı koyamazlar. Hatta devamını isteyen bakışlarını da üzerinizden ayırmazlar. Ancak gereğinden fazla ödül maması verilmesi orta ve uzun vadede sağlıkları açısından sakıncalı sonuçlar doğurabilir.

Köpek Ödül Maması Ürünleri ve Avantajları

Köpekler için sahiplerinin sevgisini kazanmak ve onları mutlu etmek çok önemlidir. Bunun için davranışları ile sahiplerinin onayını almayı beklerler. Pek çok köpek sahibi bu tür durumlarda özellikle de eğitim sürecinde yalnızca onay vermekle kalmaz olumlu davranışların pekişmesi için köpeklerini ödüllendirmeyi tercih ederler. Pek çok patili dostumuz için en büyük ödül günlük rutinlerinin dışına çıkmalarını sağlayan lezzetli bir atıştırmalık olup pek çok marka çeşitli seçeneklerden oluşan köpek ödül mamaları ile bu imkanı sunmaktadır. Bununla birlikte köpek ödül maması çeşitlerinin her ne kadar eğitim sürecinde en büyük destekçiniz olabilse de beslenme yerine geçmeyeceğini göz ardı etmemelisiniz.

Köpek Ödül Maması Seçimi Nasıl Yapılır?

Günümüzde pek çok marka tarafından farklı özelliklerde köpek ödül maması çeşitleri üretilmekte olup bu sınırsız çeşitlilik köpek sahiplerinin işini zorlaştırmaktadır. Bununla birlikte kuru köpek maması ya da konserve köpek maması seçiminde olduğu gibi köpek ödül maması seçiminde de bazı noktaların dikkate alınması en doğru seçimin yapılabilmesi için çok önemlidir. 

Öncelikle köpek ödül mamasının içeriği dikkatli bir şekilde incelenmelidir. Ürünün içerdiği tüm besinlerin köpeklerin sağlığına olan katkıları değerlendirilmeli ve asla kalitesinden tereddüt edilen köpek ödül mamaları tercih edilmemelidir. Köpeklerin sağlığı açısından mümkün olduğunca katkısız alternatiflerin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Ürün içeriğinin incelenmesi çok önemli bir adım olmakla birlikte doğru köpek ödül maması seçimi yapılabilmesi için yeterli değildir. Köpek ödül mamasının ne kadar kalorili olduğu da dikkat edilmesi gereken çok önemli bir etkendir. Ödül mamaları temel beslenmenin zorunlu bir parçası olmamasına rağmen bir besin değerine sahip olan ürünlerdir. Bu nedenle yüksek kalorili köpek ödül mamalarının çok sık kullanılması köpeklerde fazla kilo sorunu ile karşılaşılmasına neden olabilir. Bu tür bir sorunla karşı karşıya kalınmaması için köpeklerin günlük beslenme miktarı ile denge içerisinde olacak şekilde köpek ödül mamaları kullanılmalıdır.

Köpek ödül maması seçimi yapılırken köpeklerin spesifik gereksinimleri de dikkate alınmalı, ürünlerin özellikleri incelendikten sonra köpeklerin ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapmaya özen gösterilmelidir.

Köpek ödül maması seçimi yapılırken köpeklerin yaşı, kilosu, genel sağlık durumu ve hareketlilik seviyesi mutlaka değerlendirilmeli ve tüm bu kriterler sonucunda en uygun köpek ödül maması tercih edilmelidir. 

Köpek Ödül Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Köpek ödül mamaları eğitimler esnasında köpeklerin daha iyi motive olmalarını sağlayan en önemli etkenlerden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle seçilen köpek mamasının taşıması gereken diğer kriterlerin yanı sıra köpeğinizin damak tadına hitap ediyor olması çok önemlidir.

Köpek ödül maması köpeklerin temel beslenmesinin yerine geçmese de köpeklerin keyifli bir eğitim süreci geçirmesine katkı sağlar. Pek çok köpek lezzetlerini sevdiği köpek mamalarını yeniden alabilmek için sahibinin onayladığı davranışı tekrarlamayı tercih eder. Köpek ödül maması mutlaka patili dostlarımızın kilosuna, yaşına ve genel sağlık durumuna göre tercih edilmelidir.

Köpeklerin ödüllendirilmesini sağlayan ödül maması çeşitleri aynı zamanda ağız ve diş sağlıklarını da etkili bir biçimde koruma özelliğine sahip olmalıdır. Köpek ödül maması çeşitlerinin mümkün olduğunca katkı maddesi içermeyenleri tercih edilmelidir. Dondurularak kurutlan ürünlerin birçoğunda katkı maddesi bulunmaz.

Tek protein kaynağı içeren köpek ödül maması çeşitleri köpeklerin gıda alerjisi ve intoleransı riskinin azaltılmasında oldukça etkilidir. Light köpek maması tüketen köpekler için köpek ödül maması seçimi de de özellikteki ürünler arasından yapılmalı ve köpeğin gereğinden fazla kalori almasına neden olunmamalıdır. 

Köpek ödül maması ambalajları açıldıktan sonra ağızları sıkıca kapatılarak buzdolabında saklanabilir. Ya da nem almayacakları, serin ve kuru bir yerde saklanmaları da tercih edilebilir.

Köpek Ödül Mamasında Neler Var?

Köpeklerin çok severek tükettiği ve her seferinde tekrar istediği ödül mamalarının içeriğinde hindi, kuzu, ördek, somon ve benzeri proteinlerin yanı sıra çok sayıda gıda bileşeni bulunmaktadır. Köpek ödül maması çeşitleri her ne kadar öğün yerine geçmese ve atıştırmalık olarak değerlendirilse de vitamin ve mineral katkıları da içermektedirler.

Köpek Ödül Maması Kaç Ayda Bozulur? Ne Zaman ve Nasıl Bozulur?

Köpek ödül mamaları, kuru köpek mamaları gibi çok uzun süre geçmeden bozulmayan gıdalardan biridir. Ancak bunun için uygun saklama koşullarının sağlanması gerekmektedir. Ambalajı sıkıca kapatılmayan köpek ödül mamalarında zaman içerisinde tat, koku ve aroma kaybı oluşabilir. Köpekler özelliklerini kaybeden ödül mamalarını yemeyi tercih etmezler. Bu nedenle köpek ödül mamaları uygun koşullarda saklanmalı ve tabii ki mutlaka ürün ambalajını üzerindeki son tüketim tarihi kontrol edilmelidir. Son tüketim tarihi geçmiş olan köpek ödül maması tüketimi patili dostlarımızın sağlıkları için tehlike oluşturabilir.

En Popüler Köpek Ödül Maması Markaları Hangileridir?

En kaliteli ürünlerin toplandığı online pet market adresemama.com üzerindeki köpek ödül maması kategorisinde tablet ödüller, stick ödüller, kurutulmuş ödüller, yumuşak ödüller ve bisküvi ödüller olarak kategorize edilen çeşitli ödül mamaları bulunmaktadır. 

adresemama.com kalitesi ile sunulan ürünler arasında kuzulu, tavuklu, ördekli, sığır etli, balıklı içeriklere sahip farklı köpek ödül mamaları bulunmaktadır. Delibon, Gimdog, Steel Bone, Alpha Spirit ve daha birçok markanın geniş yelpazede sunulan ürünleri arasından siz de köpeğiniz için en uygun ödül mamasını seçebilir, uygun fiyatlarla satın aldığınız ürünlerle köpeğinize keyifli sürprizler yapabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.