Kedi Oyuncakları

Kedinizin evde eğlenceli vakit geçirebilmesi ve enejisini atabilmesi kedi oyuncakları çok önemlidir. Kediler çok hareketli Hayvanlar olup sürekli birşey ile oynamak isterler. Kedinizin ihtiyaci olan ve severek oynayacağı her türlü Kedi Oyuncağını sitemizde bulabilirsiniz . Siz Dostunuza bir Kedi Oyuncağı alın oda keyfini çıkartsın..

Sıralama seçin

Kediler ev içerisinde çok konforlu ve güvende olsalar dahi olmaları gerekenden daha şişman ve hareketsiz olmaları riski de vardır. Fit ve hareketli olmak kedilerin fiziksel ve zihinsel yönden  sağlıklı olması açısından da oldukça faydalıdır.  Aktif olmak kedilerin zihinsel, ruhsal ve fiziksel sağlığı üzerinde paha biçilemez faydalara sahiptir. Stresi ve sıkıntıyı gideren egzersiz kasları güçlendirir ve davranışsal sorunlar oluşmasını engeller. Bu aşamada devreye giren kedi oyuncakları kedilerin hareketlenmesini ve birlikte oyun oynandığı sırada sahipleri ile aralarındaki o çok özel bağın daha da kuvvetlenmesini sağlayacaktır.

Kedi Oyuncakları Nedir? Ne İşe Yarar?

Kedi oyuncakları sevimli dostlarımızın iç güdülerini ortaya çıkarmalarını, keyifli zaman geçirmelerini ve daha hareketli olmalarını sağlama konusunda oldukça başarılıdırlar. Oyuncak seçiminin doğru yapılması ve kedi ile doğru şekilde oynanması kedi ve ailesi arasında çok güçlü bir bağ kurulmasını sağlar. Aynı zamanda günlük aktivitelerini de keyifli bir şekilde tamamlayan kediler çok daha mutlu olurlar. İlerleyen yaşla birlikte kedilerde gün boyu uyuma ve kilo alma eğilimi artabilir. Sağlıklı olmanın temel gereksinimlerinden olan hareketli olmanın önemi bu dönemde daha da artabilir. Doğru oyuncak seçimi yapılarak kedilerin her zaman keyifle hareket etmesi ve iç güdülerinin ön plana çıkması sağlanabilir.

Kedi Oyuncaklarının Avantajları

Meraklı yapıları ile bilinen kediler yuvarlanan, hareket eden, kayan ya da hışırdayan nesnelerle oynamayı çok severler. Bu nedenle güvenli ve zevkle oynanabilen kedi oyuncakları kediler için vazgeçilmezdir. Oyun oynayan kediler bu esnada enerjilerini atarlar. Enerjik canlılar olan kediler eğer farklı aktivitelerle enerjilerini harcayamazlarsa zaman içerisinde kilo almaya başlarlar ve buna bağlı olarak farklı sağlık sorunlarının gelişmesi söz konusu olabilir. 

Kedi oltaları kedilerin en çok sevdikleri oyuncakların başında gelir. Kediler için en keyifle oynanan oyuncaklardan olan oltalar aynı zamanda kedilerin avcılık iç güdülerine de hitap eder. Bununla birlikte lazer ya da olta gibi oyuncaklarla oynayan kedilerin oltanın ucundaki oyuncağı ya da lazer ışığını arada  bir yakalamasına izin verilmelidir. Aksi takdirde avcı ruhlu bir ırktan gelen dostlarımız özgüvenlerini kaybedebilirler.

Fare oyuncakları ve toplar da kedilerin çok ilgisini çeker. Topu birkaç metre ileri attığınızda kediler sıkılıp yorulana kadar saatlerce topun peşinden koşabilirler. Kedilerin sıkılmalarının önlenmesi için oyuncakları arada değiştirilmelidir. Tüm oyuncakları aynı anda ortaya çıkarmak yerine bazıları ayrılmalı ve düzenli olarak diğer oyuncaklar verilmelidir. Çok akıllı olan kediler oyuncaklardan çabuk sıkılabilecekleri için bu tarz bir değişiklik onlar için oldukça ilgi çekici olacaktır.

Kedi Oyuncakları Seçimi Nasıl Yapılır?

Kediler için oyuncak seçimi yapılırken her zaman güvenlikleri ön planda olmalıdır. Aynı zamanda onların ilgilerini çekecek oyuncaklara öncelik verilmelidir. Çok fazla çeşitliliğe sahip olan kedi oyuncakları arasından seçim yapılırken kullanım süreçlerinin de göz önünde bulundurulması önerilir.

Kediler için doğru oyuncağın seçilmesi için en renkli, en kaliteli, en hareketli ve en pahalı oyuncağın alınması gerekmez. Kedilere ilk kez oyuncak alınacağı zaman farklı türdeki birkaç çeşidin denenmesi ve sevimli dostumuzun hangi oyuncağa nasıl tepki verdiğinin gözlemlenmesi önemlidir. Bazı kediler tırmalamaktan ya da patilerini aktif olarak kullanmaktan keyif alırken bazı kedilerin tercihi kovalamak ve avlanmak olabilir. Eğer kedinizin tepkilerini yakından gözlemlerseniz onun için en doğru oyuncağı çok daha kolay bir şekilde seçebilirsiniz.

Kediler özellikle de yavru dönemindekiler için çok büyük, çok yüksek sesli ve hareketli oyuncakların seçilmesi başlangıç aşamasında doğru değildir. Ayrıca çoğu kedi oyuncakla bir anda oynamaya da başlamaz. Oyuncağın üzerine atılması ve sürekli olarak oyuncakla oynaması için zorlaması oyuncaktan tamamen uzaklaşmasına neden olabilir. Bu nedenle oyuncaklar doğal bir şekilde kedilerin yaşam alanlarına bırakılması ve ilgilerini çekmeleri beklenmelidir.

Kediler için özel olarak tasarlanan kedi oyuncakları çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Kedi oyuncaklarının bu kadar çeşitli olmasının nedeni her kedinin farklı zevklere sahip ve farklı özellikleri bulunan canlılar olmasıdır. Bu nedenle bir kedinin saatlerce dikkatini kaybetmeksizin keyifle oynadığı bir oyuncak bir diğer kesinin ilgisini kesinlikle çekmeyebilir. adresemama.com kedi oyuncakları kategorisinde top, olta, pelüş, lazer, diş kaşıma oyuncağı gibi farklı ürünler yer almaktadır. Aynı kategoride yer alan ve patili dostlarımızın ilgisini çekebilecek kedi otu gibi malzemelerle geliştirilen oyuncaklar da oldukça caziptir. Pek çok kedi, kedi otuna olumlu tepki gösterdiğinden bu tür oyuncaklar kedilerin oyun sürelerinin artmasında rol oynamakta ve rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Kedi oyuncakları tasarlanırken kedilerin iç güdülerini harekete geçirecek detayların ön planda olmasına dikkat edilir. Kediler avcı ruhlu canlılar oldukları için bir şeyler yakalamaktan keyif alırlar. Uzağa fırlatılan bir topun peşinden koşmak ya da kendilerine doğru sallanan tüylü bir oltayı zıplayarak yakalamaya çalışmak kediler için keyifli zaman geçirmenin anahtarı olabilir. Kapalı alanlarda vakit geçirmeyi seven evcil dostlarımız için tasarlanan tüneller ve oyun alanları keyifle zaman geçirmelerini sağlayan oyuncaklar arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Gün içerisinde evde yalnız kalan ya da kısa süreli olarak ailesi evden ayrılan kedilerin güzel vakit geçirmesi için interaktif oyuncakların tercih edilmesi doğru bir karar olabilir. İnteraktif oyuncaklar kedilerin ilgilerini çekecek farklı detaylara sahip olarak üretilirler. Belirli aralıklarla hareket eden veya ses çıkaran tasarımlar sayesinde kediler yalnız kaldıklarında dahi sıkılmazlar.

Kedi Oyuncakları Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi oyuncakları seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken nokta onların güvenliğidir. Güvenlik kapsamında oyuncağın üretildiği malzemenin insan, hayvan ya da doğa için tehlike arz etmeyen bir özellik taşımasına özen gösterilmelidir. Bununla birlikte malzemenin güvenilir olması oyuncağın da güvenilir olduğu anlamına gelmez. 

Kedilerin oyuncaklarla sahiplerinin gözetimi altında oynamaları önerilir. Eğer kedi oyuncak ile yalnız kalacaksa ve evde kimse yokken keyifli vakit geçirmesi için interaktif oyuncaklardan biri seçilecekse yalnızca malzeme kalitesi değil oyuncağın tasarımı da ön plana alınmalıdır. Kedinizin oyuncaklarını parçalama eğilimi bulunuyorsa kolayca parçalayabileceği tasarımlara sahip olan oyuncaklarla yalnızca gözetim altındayken oynayabilmelidir. Ayrıca kedinin tek başına olduğu zamanlarda da oynayabileceği interaktif oyuncakların kolayca parçalanabilir bir tasarımları olmadığından emin olunmalıdır. Kolay parçalanabilen oyuncakların kediniz tarafından yorulma tehlikeli bulunur. Bu durum aynı zamanda ufak parçaları olan oyuncaklar için de geçerli olan bir durumdur.

En Popüler Kedi Oyuncakları Markaları Hangileridir?

Kediler için en iyi oyuncak şüphesiz onların en çok severek oynadıkları ve oynarken güzel vakitler geçirdikleri oyuncaklardır. Hangi oyuncaklarla oynayacakları konusundaki en son karar elbette sevimli dostlarımıza ait olsa da adresemama.com üzerinde biz onlar için en kaliteli ve eğlenceli alternatifleri bir araya getirmeye özen gösteriyoruz. Trixie, Kong, Dr.Sacchi, Catit, Outwardhound ve pek çok markanın yüksek kaliteye ve çeşitliliğe sahip ürünlerini en uygun fiyatlarla sizlerle buluşturuyoruz. Siz de adresemama.com kedi oyuncakları kategorisini 7/24 ziyaret edebilir, patili dostunuzun keyifle oynayacağı oyuncağı tek bir tıkla sepetinize ekleyebilir ve alışverişinizi güvenli ödeme yöntemleri aracılığı ile saniyeler içerisinde tamamlayabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.