Kedi Mama Kabı ve Su Kabı

Sıralama seçin

Evimizin yeni üyeleri olan yavru ya da yetişkin tüm kedilerin aidiyet hissinin en hızlı şekilde sağlanması için kedi mama kabı ve su kabı hazır olmalıdır. Patili dostlarımızın psikolojileri ve sağlıkları açısından en temel gereksinimlerini sağlamada kullanılan mama kabı ve su kabı çeşitli boyutlarda ve farklı malzemeler kullanılarak üretilmektedir. adresemama.com kedi mama ve su kabı kategorisi plastik mama ve su kapları, çelik mama ve su kapları, seyahat seti mama ve su kapları, otomatik mama ve su kapları, hazneli mama ve su kapları alt kategorilerinden oluşmaktadır. Farklı malzemelerden üretilen ve farklı özelliklere sahip bulunan bu ürünler seçilirken kedilerin gereksinimlerine öncelik verilmelidir. Doğru ürünün seçilmesi kadar ürünün doğru şekilde kullanılıyor olması da çok önemlidir. 

Kedi Mama ve Su Kabı Nedir? Ne İşe Yarar?

Tüm evcil hayvanların beslenmesi onların gelişimleri ve sağlıkları açısından dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir. Kaliteli mama seçimi kadar önemli olan bir diğer konu doğru kedi mama ve su kabı seçilmesidir. Kedilerin fiziki yapılarına uygun mama ve su kaplarının seçilmesi beslenme zamanlarının konforunu artıracaktır. Mama ve su kapları kedilerin uygun pozisyonda yemek yemesi ve sindirimlerinin kolay olması açısından da önemli bir görev üstlenmektedir. Küçük burunlu evcil hayvanlar için yassı ve geniş kapların tercih edilmesi çok daha doğru bir karar olacaktır. Kedinin ağzını midesinden yukarıda tutabileceği geniş ve sığ mama kapları mamayı daha kolay yutmasını ve sırtıyla boynundaki yükün azalmasını sağlayacağından tercih edilmelidir.

Kedi Mama ve Su Kabı Ürünleri ve Avantajları

Kediler için kullanılacak olan mama ve su kabı kaliteli ve temizlemesi kolay bir ürün olması önerilir. Aynı zamanda kedinin mamasını ve suyunu kolaylıkla tüketebileceği bir tasarıma sahip olması gerekir. Kedilerin gün içerisinde farklı öğünlerde tüketmeleri gereken mamaları sağlıklı ve keyifli bir şekilde tüketebilmeleri için kaliteli malzemelerin kullanıldığı mama ve su kapları kullanılmalıdır. Böylece uzun zaman boyunca bu kapların deforme olmadan kullanılması mümkün olmaktadır. Rahatça yıkanabilen mama ve su kapları hijyen sağlanması konusunda da oldukça yararlıdır. Tercih edilen su kapları belirli bir hacme sahip olmalı ve suyun kolayca tükenmesine imkan vermemelidir. Ayrıca özel tasarımları sayesinde mama ve su kapları haylaz evcil dostlarımızın mamalarını ve sularını devirmelerini de engelleyebilecek bir yapıda bulunmalıdır.

Kedi Mama ve Su Kabı Seçimi Nasıl Yapılır?

Kedilerin beslenme alışkanlıklarına uygun bir mama kabı bulmak onlar için yemek zamanlarını daha keyifli bir hale getirir. Seçim yapılırken kedilerin genel alışkanlıkları dikkate alınmalıdır. Yavru kedilerin ulaşmaları daha kolay olan mama kaplarını kullanmaları daha doğrudur. Yavruluk döneminde küçük ve plastik kaplar tercih edilebilir. 6 aydan sonraki dönemde kedinin boyutları, gereksinimi ve karakteri ile uyumlu yeni bir seçim yapılması gerekir. Çok oyuncu ve pek yerinde durmayan bir kedi ya da kalabalık bir kedi ailesi için plastik ya da çelik malzemelerden üretilen mama kapları tercih edilmelidir. Bu kaplar seramik mama kaplarına oranlar oyun ve hareketlilik karşısında çok daha uzun süre dayanıklılıklarını koruyabilirler. 

Kedilerin oyun oynarken mama kaplarının yerini değiştirmemeleri için daha ağır ve standı çelik, seramik ya da ahşap modeller seçilebilir. Özel bir diyet uygulaması ve günün belirli saatlerinde belirli gramajlarla beslenmesi gereken kediler için en iyi alternatif otomatik kedi mama kabı çeşitleridir. Böylece siz evde olmasanız da kedilerin en sağlıklı şekilde beslenmesi mümkün olur. Hazneli modeller birkaç günlük tatiller esnasında evde yalnız kalan kedilerin mamasız kalmaması için etkili alternatiflerdir.

Kediler su içmeyi özellikle de durgun ve beklemiş su içmeyi pek sevmezler. Bu yüzden seçilen kedi su kabı, kedinizin su içme alışkanlığına uyum sağlayabilecek özellikte olmalıdır. Hareketli bir ortam söz konusuysa ağır ve standı su kabı modelleri kullanılmalıdır. Kediler durgun suyu tüketme konusunda istekli değilse suyun doğal kaynaktan çıkışını ve akışını modelleyen tasarımların kullanılması daha fazla su tüketmesini sağlayabilir. Bu tür modeller geniş su hazneleri ile kedilerin birkaç gün evde yalnız kaldığı durumlarda sürekli olarak taze su tüketmesini sağlayabilir. Hazneli kedi su kabı türleri de sürekli su kaynağı sunma özelliğine sahiptir. Ancak kedinin birkaç gün yalnız kalacağı durumlarda her koşulda yedek bir su kabı koyulması ihmal edilmemelidir.

Kedi Mama ve Su Kabı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi mama ve su kabı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu kullanılan malzemenin hayvan ve insan sağlığı için herhangi bir zarar teşkil etmemesi olmalıdır. Seçilen mama ve su kabı kedinin cinsine, boyutlarına ve beslenme alışkanlıklarına göre belirlenmelidir. Hangi kedi mama ve su kabı seçilirse seçilsin sağlıklı bir beslenmeden bahsedilebilmesi için her iki kap da düzenli olarak temizlenmelidir. Plastik kaplar bulaşık makinesinde yıkanılmadan önce mutlaka bulaşık makinesinde yıkamaya uygun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Yıkama işlemini yüksek ısılarda gerçekleştiren bazı bulaşık makineleri bazı plastiklere deterjan kokusunun yerleşmesine neden olabilmektedir. Kedilerin koku alma duyuları çok hassas olduğundan mama ve su kabına deterjan kokusu sindiği durumlarda bu malzemeleri kullanmayı reddedebilirler. Satın alınan çelik kaplar paslanmayacak seramik kaplar ise çatlayıp parçalarını dökmeyecek özelliklere sahip olmalıdırlar.

En Popüler Kedi Mama ve Su Kabı Markaları Hangileridir?

Patili dostlarımızın mama ve su ihtiyaçlarını konforlu ve sağlıklı bir şekilde gidermeleri için adresemama.com olarak en kaliteli kedi mama kabı ve su kabı çeşitlerini sizlerle buluşturuyoruz. Catit, Trixie, Petzz başta olmak üzere farklı markaların kedi mama ve su kabı modellerine en uygun fiyatlarla erişebilme imkanı sağlıyoruz. Evcil dostlarınızın gereksinimlerini en doğru şekilde belirledikten sonra siz de her segmentteki en kaliteli ve güvenilir ürünlere adresemama.com üzerinden ulaşabilir, dilediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.