Kedi Maması

Kediniz için en faydalı içerikler seçilerek hazırlanmış Kedi Mamaları kedinizin severek yiyeceği birçok farklı seçenekle Kedi Mamaları Kategorimizde bulabilirsiniz. Kedinizin yaşına ve özelliklerine göre Yavru Kedi Mamaları, Yetişkin Kedi Mamaları, Yaşlı Kedi Mamaları, Kısırlaştırılmış Kedi MamalarıLight Kedi Mamaları, Tahılsız Kedi mamaları ve Irklara Özel Kedi Mamaları Olarak Adrese Mama farkıyla sizlere sunmaktayız. Kedinizin beğeneceği Acana, Hill's, Pro Plan , Royal Canin, Orijen, Nd Tahılsız gibi birçok markayı ve yüzlerce çeşiti sitemizde bulabilirsiniz.

Sıralama seçin

Kedilerin uzun ve sağlıklı bir yaşam sürebilmesindeki en önemli etkenlerden biri sağlıklı ve dengeli beslenmeleridir. Kedilere özel olarak üretilen kedi maması türleri sayesinde kedilerin sağlıklı beslenmeleri, gelişmeleri ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için gereken tüm besinler kendilerine bir arada sunulabilmektedir. Kedi mamaları kuru ve ıslak formda üretilen mamalar olsa da kedi maması denildiğinde akla ilk olarak kuru kedi mamaları gelir. adresemama.com üzerinde kedi maması kategorisini ziyaret ederek en kaliteli ve en ekonomik kedi maması çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Böylece patili dostunuzun keyifle tüketeceği aynı zamanda sağlığı için yararlı olan kaliteli içeriklerle hazırlanmış kedi mamasını seçebilirsiniz.

Kedi Maması Nedir? Ne İşe Yarar?

Kedilerin sağlıklı bir şekilde büyümelerinin ve gelişmelerinin yolu şüphesiz doğru beslenmelerinden geçer. Yeterli ve dengeli beslenmeyen kediler yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde kötü beslenmeye bağlı olarak gelişen hastalıklarla karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle kedilerin anne sütü ile beslenmesinin sona erdiği andan itibaren kaliteli kedi mamaları ile dengeli bir şekilde beslenmesine özen gösterilmelidir. Kaliteli ve kedinin ihtiyaçlarına uygun olacak şekilde seçilen kedi maması çeşitleri dengeli beslenme amaçlanarak formüle edilmiş olduğu için kedilerin beslenmelerinin yanı sıra sindirim sistemlerinin düzene sokulmasında da etkilidirler. 

Kedilerin günlük beslenme ihtiyaçlarının eksiksiz ve dengeli bir şekilde karşılanmasını sağlayan en ideal ve pratik yiyecek kedi mamasıdır. Kedi maması çeşitleri kedilerin günlük olarak ihtiyaçları olan tüm besin değerlerini karşılama özelliğine sahiptir. Tabii bunun için kedinin gelişim dönemine ve bazı etkenlere göre uygun içeriklere sahip kedi maması seçilmesi gerekmektedir. 

Kedi Maması Ürünleri ve Avantajları

Kedi mamaları kedilerin ihtiyaç duydukları tüm içeriklere sahiptirler. Aynı zamanda kedilerin damak tadına da uygundur. Dengeli bir beslenme sağlarlar. Sahip oldukları besin değerleri sayesinde obezite, bağırsak ve sindirim problemleri ile kemik ve ağrıları gibi sorunlarla karşılaşılması riskini azaltırlar. Kediler etobur olduklarından beslenme gereksinimlerinin karşılanabilmesi için buna uygun bir beslenme programı uygulanmalıdır. Kedi mamaları, patili dostlarımızın ihtiyaç duyduğu tüm mineralleri ve vitaminleri içerdiğinden en doğru ve pratik ürün olarak kabul edilir.

Kedi Maması Seçimi Nasıl Yapılır?

Kedi maması seçimi yapılırken kedinin yaşı, sağlık durumu ve özel gereksinimleri bulunup bulunmadığı dikkate alınmalıdır. Kedilerin büyük çoğunluğu kilo almaya eğilimlidirler. Sürekli evde yaşayan ve hareketliliği düşük olan kedilerde bu risk daha fazla olduğundan mama seçiminin doğru yapılması daha fazla önem kazanmaktadır. Kedi maması seçimi yapılırken tüm kriterlere ek olarak sevimli dostumuzun damak tadına uygun ürün seçmeye de özen gösterilmelidir. Bu nedenle tüm evcil hayvanların mamaları değiştirilirken ya da ilk kez bir mama seçilirken küçük ambalajlı ürünün satılması çok daha doğru olur. Buna ek olarak mama değişimi bir anda yapılmamalı, eski mamayla yeni mama belirli ölçülerde karıştırılarak yavaş yavaş gerçekleştirilmelidir.

Kedi Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kedi mamaları adresemama.com üzerinde yavru kedi maması, yetişkin kedi mamaları, yaşlı kedi mamaları, kısırlaştırılmış kedi mamaları, tahılsız kedi mamaları ve light kedi mamaları olmak üzere geniş bir yelpazede satışa sunulmaktadır.

Kedilerin 2 aylık olana kadar anne sütü ile beslenmesi ideal olsa da ne yazık ki bu her zaman mümkün olamayabilir. Yavru kedi mamaları kedilerin bu dönemdeki beslenme ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretilir. Aynı zamanda yavru kedilerin kolaylıkla çiğneyebileceği formdadır. Gelişim dönemindeki kedilerin yüksek kalori ihtiyacı olduğu gibi emziren annelerin de kalori ihtiyacının yüksek olduğu göz önünde bulundurularak, yavru kedi maması çeşitleri emziren anneler için de tercih edilebilir. Aynı şekilde doğru bir porsiyon ayarlaması yapılarak beslenme ihtiyaçları farklılaşan hamile kedi beslenmesi için de yavru kedi maması tercih edilebilir. 

Yetişkinlik döneminde yer alan ancak kısırlaştırılmamış kediler için özel formüle edilen yetişkin kedi mamaları seçilirken kedinin yaşı ve hareketlilik düzeyi en önemli etkenler olmalıdır. Yetişkin mamaları aynı zamanda farklı ihtiyaçlara hitap edecek ve farklı beklentilere yanıt verecek çeşitliliğe sahiptir. Yetişkin kedi mamalarının hipoalerjenik, glutensiz ya da kilo kontrolü için özelleştirilmiş çeşitleri bulunmaktadır.

Kedilerin yaşlanmayla birlikte hareketliliği azalır ve daha fazla sağlık sorunu ile karşı karşıya kalırlar. Bu nedenle farklı içeriklere sahip olan yaşlı kedi mamaları tercih edilerek, patili dostlarımızın yaşlılık döneminde de sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmeleri için gereken besinleri almaları sağlanabilir.

Kediler kısırlaştırıldıktan sonra yeme alışkanlıklarının değiştiği bilinen bir gerçektir. İştahlarında meydana gelen artış hızlı kilo artışına sebep olabilir. Bu nedenle kilo artışının kontrol altına alınmasında önemli rol oynayan aynı zamanda yaş ve özel ihtiyaçlar gibi farklı gereksinimleri karşılayabilecek şekilde üretilen kısırlaştırılmış kedi mamaları tercih edilmelidir.

Kedilerin de tıpkı insanlar gibi ideal kilolarında olması gerekir. Fazla kilo sorunu olan kedilerde bu nedenle light kedi mamaları tüketimi tavsiye edilir. Fazla kiloya bağlı olarak özellikle yaşlılık döneminde karaciğer yağlanması başta olmak üzere birçok farklı hastalıkla karşı karşıya kalınabilir. Bu tür sorunlarla karşılaşılması olasılığının azaltılması için kedilerin yaşlarına ve özel sağlık gereksinimlerine uygun olacak şekilde üretilen light kedi mamaları tüketilmelidir.

İran, Siamese ya da Sphynx gibi bazı ırkların farklı beslenme ihtiyaçları vardır. Çene yapıları için özel olarak şekillendirilmiş parçacıklar halinde üretilen kedi mamaları, bu ırkların sağlıklı beslenmesi üzerinde oldukça önemli role sahiptir. 

Kedi Mamasında Neler Var?

Kedi mamalarının içeriği marka ve ürün özelinde farklılık gösterir. Bununla birlikte kedi mamalarının içerisinde genel olarak kedilerin beslenme gereksinimlerini karşılayacak temel besin maddeleri yani proteinler, yağlar, karbonhidratlar, vitaminler, mineraller ve su bulunur. Pek çok kedi maması kalsiyum, fosfor, magnezyum açısından zengindir. Bunlara ek olarak koruyucu maddeler de kedi mamalarında yer alır.

Kedi Maması Kaç Ayda Bozulur? Ne Zaman ve Nasıl Bozulur?

Kedi maması saklama koşullarına uyulduğu takdirde uzun sürede bozulabilen bir üründür. Bunun için nem almayan, kuru ve serin bir yerde saklanmalıdır. Nemli ve güneşli ortamlarda kalan kedi mamaları ekşiyebilir ve bozulabilir. Bununla birlikte açılan kedi maması paketleri belirli bir süre içerisinde tüketilmeli, satın alınan paketlerin son tüketim tarihleri mutlaka kontrol edilmelidir.

En Popüler Kedi Maması Markaları Hangileridir?

En popüler kedi maması açıkçası sizin kediniz için en uygun olan mamadır. Kedilerin temel beslenme ihtiyaçlarını karşılayabilen mamaların %30-%45 aralığında protein oranına sahip olması gerekmektedir. Ayrıca içeriğinde yeterli miktarda tahıl, amino asit, vitamin ve mineral bulunmalıdır. Kedilerin beslenme gereksinimlerini karşılayabilen, kaliteli ve damak zevklerine uygun kedi mamaları ile beslenmeleri önemlidir.

adresemama.com bu anlayış çerçevesinde dünyanın en çok tercih edilen ve en kaliteli markalarını en uygun fiyatlarla kedi mamaları kategorisinde bir araya getirmektedir. Royal Canin, Acana, Orijen, Pro Plan, Hill’s ve N&D  başta olmak üzere birçok  markanın ürünleri adresemama.com güvencesi ile patili dostlarımızın beğenisine sunulmaktadır. adresemama.com ürünleri depolarında uygun koşullarda saklamakta, son kullanım tarihleri titizlikle kontrol edilen ürünleri ambalajlarında herhangi bir deformasyon meydana gelmeyecek şekilde sizlere ulaştırmaktadır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.