sadsad x
asdasd

Köpek Kemikleri - Köpek Çiğneme Kemiği

Sıralama seçin

Kemirme ve çiğneme köpeklerin en temel içgüdüleri arasında yer alır. Patili dostlarımızın içgüdüsel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için üretilen köpek kemiklerinin birçok faydası vardır. Köpek çiğneme kemikleri köpekleri yaşı, kilosu, çiğneme alışkanlıkları gibi etkenler göz önünde bulundurularak seçilmelidir. Köpek çiğneme kemikleri patili dostlarımızın diş ve diş eti sağlığını iyileştirmekle kalmaz, tek başlarına kaldıkları zamanlarda keyifli vakit geçirmelerini de sağlar. Günümüzde farklı ırklara mensup dostlarımızın özellikleri göz önünde bulundurulmakta ve çok farklı formlarda köpek kemikleri üretilmektedir. adresemama.com adresinde tüm patili dostlarımızın keyifle ve güvenle çiğneyebileceği köpek çiğneme kemiği ürünlerine ulaşmak mümkündür. 

Köpek Kemikleri Nedir? Ne işe yarar?

Kemirmek ve çiğnemek köpeklerin içgüdüsel ihtiyaçlarından olsa da gerçek kemikleri çiğnemeleri sağlıkları açısından bazı risklerle karşı karşıya kalmalarına neden olabilir. Köpek çiğneme kemiği çeşitleri bu tür risklerin ortadan kaldırılmasını sağlar. Aynı zamanda besin değerleri yüksek olduğu için gelişim süreçlerine diğer yandan da keyifli vakit geçirmelerine katkıda bulunur.

Siz de patili dostunuzun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurup ırksal özelliklerini değerlendirerek en uygun köpek çiğneme kemiği ürünü çeşidini bulabilirsiniz. Seçtiğiniz ürünü adresemama.com güvencesi ile en hızlı şekilde ve en uygun fiyatlarla satın almanın avantajını yaşayabilirsiniz.

Köpek Çiğneme Kemiği Ürünleri ve Avantajları

Patili dostlar hiç şüphesiz sahiplerinin hayatını çok daha keyifli bir hale getiren can yoldaşlarıdır. Onlarla zaman geçirmek ve ömür boyu sürecek duygusal bir bağ kurmak çok özel bir deneyim olsa da özellikle yavruluk döneminde bazı sancılı süreçlerin de yaşanabileceği gerçeği yadsınmamalıdır. Yavruluk döneminde köpekler evdeki eşyalara zarar verebilirler. Ayakkabı, mobilya, terlik, kitap gibi eşyalardan ağızlarının büyüklüğüne uygun olan ve kemirebilecekleri özellikteki eşyaları sıklıkla kemirirler. Her ne kadar bazı köpek sahipleri bu davranışları yaramazlık olmak değerlendirse de aslında bu durum köpeklerin içgüdüsel bir ihtiyacının dışavurumudur. Köpekler içgüdüsel olarak çiğnemeye, kemirmeye kimi zaman ısırmaya ihtiyaç duyarlar. Köpek çiğneme kemiği ürünleri bu ihtiyaçların en sağlıklı şekilde karşılanmasında çok önemli bir role sahiptir. Aynı zamanda ödül maması sınıflandırmasında yer alan köpek kemikleri eğitim esnasında öğrenilen komutların ve pozitif davranışların pekiştirilmesinde de kullanılabilir. Ayrıca tüm gün yalnız kalmak zorunda olan patili dostlarımız köpek kemikleri ile keyifli bir şekilde eğlenebilirler. 

Köpek kemikleri bazı spesifik amaçlara yönelik olarak da üretilebilen ürünlerdir. Köpeklerin genel sağlık durumları ve ihtiyaçları değerlendirilip ağız ve diş sağlığını destekleme özelliğine sahip kalsiyum destekli ürünlerin kullanımı da tercih edilebilir.

Köpekler için özel olarak üretilen seçenekler patili dostlarımızın dişlerinin kaşınma evresinde çok büyük avantaj sağlar. Köpeklerin dişlerinin kaşınması doğal bir süreç olup pres kemik alternatifleri ile bu sürecin verimli bir şekilde geçmesi sağlanabilir. Bu ürünler sert yapıları ile uzun bir süre kullanıma uygundur. Köpeklerin süt dişlerini çıkardığı yavruluk döneminde çok etkili alternatifler olan pres kemikler sağlığa zararlı herhangi bir madde içermemeleri nedeniyle de oldukça avantajlı ürünler olarak kabul edilirler.

Köpek Çiğneme Kemiği Seçimi Nasıl Yapılır?

Köpek çiğneme kemiğinin çok sık tercih edilmesinde rol oynayan en önemli etken ağız ve diş sağlığı açısından çok faydalı olmasıdır. Köpek çiğneme kemiği patili dostlarımızın sağlıklı ve güçlü dişlere sahip olabilmesi için ihtiyaç duydukları çiğneme ve kemirme gereksinimlerini son derece başarılı bir şekilde karşılayacak şekilde üretilir. Zaman içerisinde köpeklerin dişlerinde plak oluşmasını engeller, oluşmuş olan plakların temizlenmesine katkıda bulunur, köpeklerin dişleri arasında biriken gıda kalıntılarını temizler, dişlerde çürük oluşması riskini azaltır ve ağız kokusu oluşumunu da engeller.

Canı sıkılan ya da sahiplerinden uzak kalan köpekler kendilerini terkedilmiş hissetmelerine bağlı olarak strese girebilirler. Irksal özelliklerine uygun olarak seçilen köpek kemikleri can sıkıntılarının giderilmesini fiziksel ve mental açıdan oyalanmalarını sağlar. Köpek kemikleri lezzetlendirilirken patili dostlarımızın seveceği farklı aromalar kullanıldığı için köpek kemikleri aynı zamanda ödül maması olarak da kabul edilirler. Bu sayede patili dostlarımızın olumlu davranışlarının en sağlıklı şekilde pekiştirilmesine de katkıda bulunurlar. Bununla birlikte tıpkı ödül mamalarında olduğu gibi köpek çiğneme kemiği verildiği günlerde de patili dostlarımıza verilen mama miktarında azaltma yapılması gerekliliği göz ardı edilmemelidir. Bunun için köpek çiğneme kemiği ürünlerinin içerikleri incelenmeli, besin değerleri öğrenilmeli ve mama miktarı uygun oranda azaltılmaya özen gösterilmelidir.

Köpek Çiğneme Kemiği Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Patili dostlarımızın tümü köpek çiğneme kemiği çeşitlerini çok sevse de bu ürünlerin seçimi sırasında bazı noktalar dikkate alınmalıdır. Köpek kemikleri farklı ebatlarda ve formlarda üretilirler. Bu nedenle seçim esnasında öncelikle boyutları değerlendirilmeli, küçük ırk olarak sınıflandırılan köpeklere büyük ebatlardaki pres kemiklerin verilmemesine özen gösterilmelidir. Büyük ürünler çene yapılarını zorlayabileceği için çene yapıları gelişmiş ırklar için doğru bir alternatiftir. Aynı şekilde çok küçük ebatlara sahip olarak üretilen pres ürünler büyük ırklar için tercih edilmemelidir. Küçük ırk köpeklerin dişleri büyük ırk köpeklere oranla daha hassas yapıdadır. Geliştirilen ürünler de bu özellikte üretilir. Böylece sevimli dostlarımızın diş yapısı herhangi bir zarar görmeden dişlerini kaşımalı ve daha iyi bir diş yapısına sahip olmaları sağlanır. Dişlerin sağlıklı olması köpeklerin sağlıklı bir şekilde beslenebilmesi için çok önemlidir. Deri içerikli kurutulmuş seçenekler köpeklerin çiğneme gereksiniminin karşılanmasında oldukça etkili ürünler olarak kabul edilirler. 

Bunun yanı sıra yavru köpeklerle yetişkin köpeklerin çiğneme gereksinimleri de birbirinden farklıdır. Alınacak olan köpek çiğneme kemiği türlerinin boy, sertlik, şekil açısından patili dostunuz için uygun olup olmadığı çok önemlidir.

Köpek çiğneme kemiği seçilirken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu patili dostlarımızın damak zevkine uygun olmasıdır. Bazı köpekler aroması olmayan köpek kemiklerini tercih etse de bazı köpekler için belirleyici köpek kemiklerinin sahip olduğu aroma olabilir. 

Köpek kemikleri satın alınırken ürünlerin köpeklerin sağlığı açısından herhangi bir zarar oluşturmayacak şekilde ambalajlanmış olmasına dikkat edilmelidir. Köpek kemiklerinin bozulması ya da küflenmesi gibi durumlar köpeklerin ciddi sağlık sorunları yaşamasına neden olabileceğinden kalitesine ve tazeliğine güvenilen ürünler satın alınmalıdır.

En Popüler Köpek Kemikleri Markaları Hangileridir?

Köpek kemikleri üretimi yapan markaların fiyatlandırma politikaları söz konusu ürünün içeriği, ambalaj ağırlığı, ürünün içerdiği mineral ve vitamin miktarı gibi birtakım etkenlere göre belirlenir. Ayrıca köpek kemiklerinin protein değerlerindeki ve aromalarındaki farklılıklar da fiyatlarında değişikliğe yol açabilir. adresemama.com köpek kemikleri kategorisinde; burgu köpek kemiği, pres köpek kemiği ve gerçek köpek kemiği alt kategorilerinde farklı markalar tarafından üretilmiş birçok alternatifi satışa sunmaktadır. Deli Bon, Gimdog, Steel Bone ve daha birçok markanın farklı özelliklere sahip ürününe en uygun fiyatlar ile ulaşma imkanını sizlere sunmaktadır.

Siz de patili dostlarınızın ağız ve diş sağlığını destekleyecek, keyifli zaman geçirmelerini sağlarken diğer yandan da eşyaları kemirmelerini engelleyecek köpek çiğneme kemiği alternatiflerine adresemama.com üzerinden erişebilirsiniz. Günün istediğiniz anında ve istediğiniz ortamda köpek kemikleri kategorisindeki ürünleri listeleyebilir, tercih ettiğiniz ürünleri adresemama.com'un %100 orijinal ürün garantisi güvencesi ile saniyeler içerisinde satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.