sadsad x
asdasd

Konserve Köpek Maması

Sıralama seçin

Patili dostlarımızın beslenmelerine çok önem verip onların tüm besin gereksinimlerini karşılayacak aynı zamanda damak tatlarına hitap edecek mamaları satın alsak da her öğün aynı yiyecekleri tüketmekten sıkılmaları olasıdır. Sürekli olarak kuru mama ile beslenen köpekler zaman içerisinde bu durumdan sıkılabilirler. Kendilerine verilen kuru mamayı tüketmeye karşı bir direnç geliştirmeleri de söz konusu olabilir. Diğer bir deyişle köpeklerin de farklı lezzetleri tatmaya yönelik içgüdüsel bir çeşitlilik ihtiyacına sahip oldukları net bir şekilde ifade edilebilir. adresemama.com patili dostlarımızın bu ihtiyaçlarını gidermeye yönelik olarak yavruluk, yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerine uygun besin değerlerine sahip olan konserve köpek maması çeşitlerini sizlere sunmaktadır. Siz de evcil dostlarınızın beslenmelerini çeşitlendirecek aynı zamanda su ihtiyaçlarını giderecek, lezzetli ve sindirim sistemleri için faydalı bir çözüm arıyorsanız yavru köpek konserveleri, yetişkin köpek konserveleri ve yetişkin köpek konserveleri kategorilerimizi inceleyebilirsiniz.

Konserve Köpek Maması Nedir? Ne İşe Yarar?

Konserve köpek maması diğer bir deyişle yaş mamalar pek çok patili dostumuzun vazgeçemediği besinlerdendir. Konserve köpek mamalarına günlük beslenme planında belirli aralıklarla yer verilebildiği gibi ara sıra ödül olarak verilmesi de tercih edilebilir. Konserve köpek maması yalnızca köpeklerin arada sırada tüketebileceği abur cubur tarzı gıdalar değil köpeklerin sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmeleri için ihtiyaçları olan her tür içeriği barındırmakta olan alternatiflerdir. 

Konserve Köpek Maması Ürünleri ve Avantajları

Konserve köpek mamaları, köpeklerin beslenme gereksinimleri göz önüne alındığında son derece değerli faydalara sahiptir. Konserve köpek maması çeşitleri özellikle ağız ve diş sağlığı sorunları yaşayan ya da çiğneme problemleri olan köpeklerin güçlerinde ve bağışıklıklarında olumsuz değişimler ve ani kilo kaybı yaşamamaları noktasında büyük rol oynarlar. Konserve köpek maması çeşitlerinin yani yaş mamaların içeriğinde çok daha fazla sıvı bulunur. Bu nedenle su kaybının azalmasında da etkili oldukları bilinir. Özellikle su tüketimi yeterli seviyede olmayan köpeklerin belirli aralıklarla konserve köpek maması tüketmeleri susuz kalmamaları için oldukça önemlidir. Köpeklerin beslenme planlarında kuru mamaya ek olarak konserve köpek mamasına yer verilebilir. Bununla birlikte bu tür eklemeler yapılacağı zaman köpeğin günlük beslenme planı göz önünde bulundurulmalı ve gerekenden fazla mama tüketimine neden olunmamalıdır.

Konserve Köpek Maması Seçimi Nasıl Yapılır?

Konserve köpek maması seçimi yapılırken öncelik patili dostlarımızın temel ihtiyaçları olmalıdır. Köpeklerin beslenme ihtiyaçlarının belirlenmesinde yaş, ırk ve özel gereksinimleri bulunup bulunmadığı gibi kriterler etkilidir. Bu kriterler göz önünde bulundurularak seçim yapılması durumunda köpeklerin beslenme ihtiyaçlarının doğru ve eksiksiz bir şekilde karşılanması mümkündür. 

Konserve mama seçimi yaparken köpeğin hangi aşamada olduğuna dikkat edilmelidir. Yavru köpekler için yavru köpek konserveleri, yetişkin köpekler için yetişkin köpek konserveleri, +7 yaş köpekler için de yaşlı köpek konserveleri tercih edilmelidir.

Aynı şekilde küçük, orta, büyük ya da dev ırk köpeklerin de beslenme ihtiyaçları doğal olarak birbirinden farklıdır. Her ırka özel ihtiyaçların eksiksiz bir şekilde karşılanması köpeklerin sağlıklı gelişmesi açısından çok önemlidir. 

Köpeğin gün içerisindeki aktiviteleri, düzenli yürüyüş süresi ve genelde ne kadar hareketli olduğu hem mama seçiminde hem de porsiyon ayarlamasında dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Konserve Köpek Maması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok sayıda marka tarafından pek çok farklı çeşitte konserve köpek maması üretilmekte olup en doğru olanı seçmek son derece zorlayıcı olabilir. Çünkü mama seçimi doğrudan patili dostlarımızın sağlığı üzerinde etkilidir. 

Tıpkı kuru mama seçiminde olduğu gibi yaş mama seçiminde de göz önünde bulundurulması gereken farklı etkenler vardır. Bu nedenle konserve köpek maması seçiminde titizlikle davranılmalıdır. Ayrıca konserve mama tüketimine bağlı olarak kilo alımında artış ve bunun sonucunda obezite görülebilmesi mümkündür. Bu yüzden konserve köpek maması seçimi ve tüketim miktarı konusunda veteriner hekim desteği alınmalıdır.

Konserve köpek maması seçerken öncelikle mamanın içeriği incelenmeli, üretim standartları kontrol edilmeli ve son kullanım tarihine bakılmalıdır. Tercih edilen ürünün orijinalliği de çok önemlidir. Orijinal ürün satışı yapan, satışlar karşılığında fatura kesen ve güvenilir platformlardan alışveriş yapılması tüm evcil hayvanların sağlığı açısından çok önemlidir. 

Konserve Köpek Mamasında Neler Var?

Konserve köpek mamalarının içerikleri markaya ve çeşide göre değişiklik göstermektedir. Genellikle konserve köpek mamalarının içinde et yan ürünleri, sebzeler, tahıllar, mineraller, yağlar, su ve jel haline gelmeyi sağlayacak maddeler bulunur. 

Konserve Köpek Maması Kaç Ayda Bozulur? Ne Zaman ve Nasıl Bozulur?

Konserve mamaların yani yaş mamaların üretim süreçleri kuru mamaların üretim süreçlerinden çok daha farklı bir şekilde gerçekleşmektedir. Et yan ürünler, sebzeler, tahıllar, yağlar, su ve jelleşmeyi sağlayacak olan maddeler karıştırılır ve püre haline getirilir. Buhar tünellerinde bir süre pişirildikten sonra küp şeklinde kesilirler ve konserve köpek maması kaplarına yerleştirilirler. Yaş mamaların su oranları konserve mamalara göre çok daha fazladır. Bu durum, açıldıktan sonra uygun koşullarda muhafaza edilmemeleri durumunda hızlı bir şekilde bozulmalarına neden olabilir. Konserve köpek mamalarının saklanması için tercih edilebilecek en pratik ve güvenilir yöntem mamanın kabından çıkarılmaması ve ağzının streç film, buzdolabı poşeti gibi herhangi bir malzeme ile hava almayacağı şekilde sıkıca kapatılmasıdır. 

Köpekler genellikle kuru mamaya oranla konserve mamaları daha fazla severler. Farklı çeşitleri bulunan konserve köpek mamaları oldukça lezzetlidir. Ancak konserve köpek mamalarının açıldıktan sonra buzdolabında en fazla 3 gün saklanması eğer bu süre içerisinde tamamı tüketilmezse kalanının çöpe atılması önerilir. Aksi takdirde sadık dostunuzun sağlığının bozulması gibi istenmeyen bir durumla karşılaşılabilir. Konserve köpek mamalarının mama kabında yarım saatten daha uzun bir süre kalmaması konusunda da dikkatli olunmalıdır. Eğer konserve köpek maması köpeğin mama kabında daha uzun süre kaldıysa mama kabının çok iyi bir şekilde yıkanması gerekir. Böylece bakteriyel sorunlarla karşılaşılması riskinin önüne geçilebilir.

Bununla birlikte köpek mamaları normalde de insanların pek alışık olmadığı ve çok da hoş olmayan bir kokuya sahip olmadığından mamanın bozulup bozulmadığının koklanarak anlaşılması çok da mümkün değildir. Bunu anlamak için köpeklerin mamaya verdiği tepkiler çok iyi gözlemlenmelidir. Köpeğiniz mamayı kokladıktan sonra aç olmasına karşın mamayı tüketmekten kaçınıyorsa mamanın bozuk olabileceğinden şüphelenilmelidir.

Henüz açılmamış konserve köpek mamalarında bomba oluşmuş olması, kutunun kenarında delikler ve akıntılar olması da mamanın sağlığa uygun olmadığının işaretleridir. Bu tür mamalar kesinlikle tüketilmemelidir.

En Popüler Konserve Köpek Maması Markaları Hangileridir?

En popüler konserve köpek maması kesinlikle köpeğiniz için uygun olan ve köpeğinizin severek tükettiği mamadır. Konserve köpek mamaları markasına ve içeriğine göre farklılık göstermekte olup adresemama.com konserve köpek maması kategorilerinde N&D, Pedigree, Royal Canin, Reflex, Pro Choice gibi çeşitli markaların ürünleri yer almaktadır. adresemama.com olarak en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla sizlere ulaştırma anlayışımız çerçevesinde patili dostlarınız için en uygun kuru ve yaş mamaları 7/24 satın alabilirsiniz. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.