Kedi Bakımı

Kedi Maması seçimi

01 Nisan 2022

Minik dostlarımız için Kedi Maması seçimi yaparken onların sağlığını ve gelişimlerini düşünerek haraket etmeliyiz. Zira kullanacağınız Kedi Maması onların gelişimleri için çok önemlidir. Ucuz ve kalitesiz bir mama kedinizin gelişimini olumsuz yönde etkileyerek ilerleyen yaşlarında sağlık sorunları yaşamasını neden olabilir.

Kedilerde tüy dökülmesi problemi

28 Nisan 2021

Doğaları gereği tüylü hayvanlar Kış mevsimine girerken ince tüylerini atıp daha sık ve kalın bir tüy yapısına, Yaz mevsimine girerken ise kalın kışlık tüylerini atıp daha ince ve seyrek tüylü bir kürke sahip olurlar. Bu her sene iki defa gerçekleşir. Genelde bu durum hayvan sahipleri tarafından bu dönemde  kedi yada köpeklerinin çok tüy döktüğü gerekçesiyle boş bir arayış ve uğraş içerisine girmelerine neden olur. İlaç Takviye, mama değişikliği sonuç vermeyen daha bir çok denemeler... Malesef kedilerde tüy dökülmesini tamamen durduracak bir çözüm ne yazık ki yoktur. Bu tamamen doğal ve metabolik bir durumdur. Tüy dökülmesini engelleyen bir ilaç ya da ürün de yoktur, sadece Kaliteli beslenme, balıklı mama kullanımı, çinko-biyotin takviyeleri ile kediniz daha az tüy dökümüne, güçlü ve parlak tüylere sahip olabilir.

Kedilerde banyodan sonraki tehlike

28 Nisan 2021

Kediler Banyodan sonra iç güdüsel olarak tüm vücutlarını yalarlar. Şampuanla yıkandıktan sonra iyi durulanmazlar ise, yalandıklarında şampuan artığı yutarlar; bu da mide ve bağırsak hastalıklarına sebep olur.

Köpeğim günde kaç defa dışarı çıkmalı ?

28 Nisan 2021

Bir köpek normal enerji ve hiperaktiviteye sahipse en az günde iki defa dışarı çıkarılmalı ve uzun yürüyüşler yaptırılmalıdır. Enerjisi daha fazla ise çıkış aralıkları sıklaştırılmalıdır. 

Kedilerde hamilelik ne kadar sürer ?

28 Nisan 2021

Kedilerde gebelik süresi 57-63 gün aralığında seyretmektedir, ortalama 60 gün diyebiliriz. Gebeliğin 25. gününden sonra hekim tarafından USG ile muayene edilerek gebelik teşhisi konulabilir. Gebelik ve süt verme döneminde daha fazla enerjiye ihtiyaç duyduğu için kediler profesyonel bir yavru mamasıyla beslenmelidir. Gebeliğin 45. gününden sonra doğum için evde uygun olan sakin bir yer hazırlanmalıdır. Doğum zamanı geldiğinde doğumu çoğunlukla kendileri hallederler. Sıkıntılı bir durum olduğu düşünüldüğünde ise bir hekime başvurulması gerekmektedir.

1 2 3
KEDİ ÇOK SATANLAR
KÖPEK ÇOK SATANLAR
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.