Kedi Kumunun Önemi ve Değiştirilme Zamanları

Kedi Kumunun Önemi ve Değiştirilme Zamanları

05 Nisan 2018

Kedi Kumunun Önemi ve Değiştirilme Zamanları

Minik dostlarımız kediler için kedi vazgeçilmez birşeydir. Kedilerin tuvaletlerini bir kuma yapmaların genlerinde olduğu için kedinizi bir kuma alıştırmanız sizin için hiçte zor olmayacaktır.

Kedi kumlarının bir çok çeşiti bulunmaktadır siz bunlardan kedinize ve minik dostunuza en uyğun olanı seçip onu kullanmalısınız. Öncelikle kedinizde Kristal Kedi Kumu MU kullanacaksınız yok Doğal Kedi Kumu mu? buna karar vermeniz gerekir. Bizim tavsiyemiz her zaman Doğal Kum kullanımından yanadır doğal kedi kulları kediniz için her zaman çok daha sağlıklı olacak kediniz için her zaman çok daha sağlıklı olacak

Kedi Kumunu Ne Kadar Zamanda Değişmeliyim?

Kedinizin kumunu günlük olarak temizlemeniz gerekir ne kadar sık temizlerseniz o kadar uzun süre kulanabilirsiniz kumun değişme süresi aslında kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir.

Kedi tuvaletinden gelen kötü kokuları almaya başladığınız zaman artık o kumun değişme zamanı geldi demektir. Genellikle de bu süre tek bir kedi için bir hafta çıvarlarında sürmektedir.

 

Kedi kumunu Nasıl Kullanmalıyım?

Kedi kumunu kedi tuvaletine yaklaşık 3-4 parmak yüksekliğinde koymanız gerekir. Eğer az miktarlarda kum koyup kirlendikçe ve azaldıkça üzerine eklemeler yaparsanız normalde harcayacağınız kumdan çok daha fazla kum harcamış olursunuz ve kediler az kumdan hiç hoşlanmazlar.

Kedinizin tuvaletini yaptıktan sonra üzerini rahatlıkla kapatabileceği kadar kum bulunmalıdır tuvaletin içerisinde. Kediler içgüdüsel olarak yaptıkları tuvaletin üzerini örtmeye çalışırlar. Eğer kum az olursa üzerini kapatmaya çalıştıkca kumu etrafa saçacaklardır.

 

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.