sadsad x
asdasd
Kedi Maması seçimi

Kedi Maması seçimi

01 Nisan 2022

Minik dostlarımız için Kedi Maması seçimi yaparken onların sağlığını ve gelişimlerini düşünerek haraket etmeliyiz. Zira kullanacağınız Kedi Maması onların gelişimleri için çok önemlidir. Ucuz ve kalitesiz bir mama kedinizin gelişimini olumsuz yönde etkileyerek ilerleyen yaşlarında sağlık sorunları yaşamasını neden olabilir.

Kedi Maması seçiminiz de dikkat etmeniz gereken ilk kriter kedinizin yaşıdır. Kediniz yavrumu, yetişkin mi yoksa yaşlı mı. Kedilerde 0-12 Ay arası Yavru, 1-7 Yaş arası Yetişkin, 7 yaş üzeride yaşlı olarak nitelendirilmektedir.

Eğer kediniz Yavru ise daha yüksek protein ve yağ oranına ihtiyaç duyar. Bu nedenle özellikle kedinize yavruluk döneminde gelişimini sağlıklı tamamlayabilmesi için marka değeri olan kaliteli Mama vermeniz gerekir. 

Kediniz Yetişkin bir kedi ise değerleri daha dengeli mamalar kullanmaya başlamalısınız. Yetişkin Kedi Mamaların da diğer yaşam evrelerine göre daha fazla çeşit bulunmaktadır. Sizin bunların arasından kedinize en uygun olanı seçmeniz gerekir. Kediniz uzun tüylü ise tüy bakımına yönelik hair skin mamalar, Kediniz fazla kilolu ise Light Kedi Maması, Kedinizi kısırlaştırdıysanız Kısırlaştırılmış Kedi Maması, tercih etmelisiniz çünkü kısır Kedilerin biraz daha özenle bakılması gerekir onlar kilo almaya ve börek sorunu yaşamaya daha elverişli oluyorlar. Eğer kediniz kısır değilse ve kilo sorunuda yoksa o zaman normal Yetişkin Kedi Mamalarını tercih edebilirsiniz.

Kediniz yaşlı ise çok daha düşük kalorili,protein ve yağ oranı düşük 7+ yaş üstü mamalar tercih etmelisiniz. Zaten yaşlı kedi mamaları bu kriterler göz önünde bulundurularak üretilmişlerdir.

Kediler diğer hayvanlara nazaran mama konusunda çok daha seçicidir. Bu nedenle denediğiniz her Kedi Mamasını beğenmeyebilirler. Kedinizin Sevdiği Markayı farklı et içerikleriyle alarak beslemenizi tavsiye ederiz. Balık Hindi Kuzu Biftekli vs..

Kedi mamaları Kalite olarakta üç'e ayrılmaktadır.Ucuz mamalar, Premium Mamalar ve Süper Premium Mamalar tabiki Süper Premium Kedi Mamaları kedinizin tüy dökülmesini, dışkı kokusunu ve miktarını azaltacak ve çok daha hareketli olmasını sağlayacaktır.

www.adresemama.com 

Paylaş :
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.