sadsad x
asdasd
Yavru Kedi Sahiplenme Hazırlıkları

Yavru Kedi Sahiplenme Hazırlıkları

06 Nisan 2022

Dikkate alınması gereken önemli konular:

- Evinizin ve bahçenizin yavru kediler için hazırlanması

- Taşıma çantası, kum kabı ve oyuncaklar gibi doğru yavru kedi kitini satın alma

- Uygun yavru kedi maması seçimi

- Ailenizi, evcil hayvanlarınızı ve misafirlerinizi evinizin yeni üyesi için hazırlama

- Veteriner bulma

Evinizin yavru kedi için hazırlanması

Yavru kediler tırmanmayı, keşfetmeyi ve saklanmayı sever. Bu nedenle, onlar için güvenli olduğundan emin olmak için yavru kedinizi almadan önce evinizde bir miktar koruma yapmak çok önemlidir. Hazırlanmanıza yardımcı olacak kontrol listemizi burada bulabilirsiniz.


1.Zehirli ev bitkileri

Zambaklar gibi bazı ev bitkileri yavru kediniz için zehirlidir. Veterinerinizden tam bir liste isteyin ve bunları yavru kediniz gelmeden önce evden kaldırın.

2.Tuvaletler ve kutular

Yavru kedinizin tuvaletlerinize veya çöp kutularınıza düşmesini önlemek için, kapakları kapalı tuttuğunuzdan emin olun. Ayrıca, yavru kedinizi çöp torbası iplerinden uzak tutun, çünkü bunlara dolanabilir veya yutabilirler.

3.Tehlikeli maddeler

İlaçların, temizlik ürünlerinin ve diğer toksik maddelerin güvenli bir yerde saklandığından emin olun. Köpeklere yönelik pire tedavilerinden bazıları kediler için ölümcüldür ve antifriz öldürücü etkiye sahiptir.

4.Saklanma yerleri

Yavru kediler, çamaşır sepetleri, çamaşır kurutucuları ve mobilya altı gibi yerlerde saklanma eğilimindedir. Yavru kedinizin gizleneceği yerleri tespit edin ve onları engelleyin ya da evinizin etrafında dolaşırken sıkışmamaları için dikkatli olun.

5.Elektrik kabloları ve prizler

Yavru kedinizin kabloları çiğnemesini veya kablolara dolanmasını önlemek için, kılıflar veya kablo bağları kullanarak bunları gizleyin. Ayrıca prizleri kapaklarla korumayı unutmayın.

6.Zehirli yiyecekler

İnsanlar için sağlıklı veya keyifli olan bazı gıdalar kediler için zehirli olabilir veya sindirim sorunlarına yol açabilir. Bu gıdalar arasında soğan, sarımsak, çiğ yumurta, çiğ et, çikolata, inek sütü, üzüm ve kuru üzüm bulunur. Bu yüzden yiyeceklerinizi yavru kedinizin ulaşamayacağı yerlerde saklayın ve yavrunun yalnızca kedi mamasıyla beslenmesi gerektiğini ailenizin de bildiğinden emin olun.

7.Küçük nesneler

Düğmeler veya çocuk oyuncakları gibi yavru kedinizin yutabileceği tüm küçük nesneleri kaldırın. Ayrıca çiğneyip boğulabileceğinden yavru kedinizin yakınında plastik poşet veya köpükten nesneler bırakmamaya dikkat edin.

8.Yanıklar

Elektrikli ocaklar için uygun kapaklar bulun ve yavru kedinizi ütüden uzak tutun. Ayrıca, ateş ya da ocaktaki gibi açık bir aleve yaklaşamayacaklarından emin olun; tüyleri alev alabilir.

9.Yükseklikler

Kediler her düştüklerinde ayaklarının üzerine inecek zamanı bulamazlar ve inseler dahi, kemiklerinde kırık olabilir. Bu nedenle, başlangıçta yavru kedinizin üst katlara çıkmasına izin vermeyin ve camları kapalı tutun. Ayrıca balkonlara girişlerini kısıtlayın veya balkona koruyucu bir ağ takın.YAVRU KEDİNİZ İÇİN İHTİYACINIZ OLACAK ŞEYLER

Yavru kediniz gelmeden önce, onlara bakmak ve yeni evlerine yerleşmelerine yardımcı olmak için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olun.

İşte temel öğeler:


Yatak

Kedinizin uyuması için güvenli ve rahat bir yer oluşturun. Bazı yavru kediler uyuma yerlerini düzenli olarak değiştirmeyi sever; bu nedenle birden fazla yatak gerekebilir.

Taşıma çantası

Karanlık ya da battaniyeyle örtebileceğiniz, yavru kedinizin tamamen büyüdüğünde sığabileceği büyüklükte dayanıklı bir çanta seçin.

Mama ve su kapları

Birçok kedi porselen, cam veya paslanmaz çelik kaseleri tercih eder. Yine de özellikle su kaplarında kedinize seçim şansı vermek için birden fazla tür kullanmanız tavsiye edilir.

Büyümeyi destekleyecek yavru kedi maması

İlk olarak yavru kedinizin önceki sahibi tarafından beslendiği mamaya sadık kalın.

Tasma

Tasmada kimlik etiketi bulunduğundan emin olun ve yavru kedi büyüdükçe ayarlanacak bir tasma seçin. Yavru kedinizin sıkışmasını önlemek için sıkışınca açılan tasmalar önerilir.


Kum kabı

Dökülme ve kokuları en aza indirmek için kapaklı bir kum kabı idealdir. Ayrıca dışkıları temizlemek için bir kürek satın alın.


Temizlik ekipmanları

Herhangi bir kaza ihtimaline karşı zararsız, kokusuz temizlik malzemeleri bulundurmaya özen gösterin.


Bakım ekipmanları

Tarağı yavru kedinizin tüylerine göre seçin ve kedi tırnak makası satın alın.


Hijyen ekipmanı

Kediler için tasarlanmış bir diş fırçası ve diş macunu satın alın. Parmak diş fırçası en iyisi olabilir.

Tırmalama direği

Yavru kedinizin tırmalama ihtiyacını karşılayarak mobilyalarınızı koruyun.


Kedi ağacı

En az iki dallı bir ağaç, egzersizi ve zihinsel uyarımı teşvik eder.


Oyuncaklar

Saygın bir tedarikçiden, yavru kedinizi takip etmeye, zıplamaya ve pati atmaya teşvik eden oyuncaklar seçin.Kaynak: https://www.royalcanin.com/tr/cats/kitten/preparing-for-your-kittens-arrival

Paylaş :
Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.