Kedi Taşıma Çantası

Sıralama seçin

Kediler özgürlüklerine ve rahatlarına çok düşkün canlılar olup alışkın oldukları mekanlardan ayrılmaktan hoşlanmazlar. Gerek veteriner ziyaretleri gerek daha uzun süreli yer değişiklikleri kedilerin ciddi direnç göstermesine ve sahiplerinin sıkıntılı zamanlar yaşamasına neden olabilir. Bu tür durumlarda kedi taşıma çantası modelleri sürecin sıkıntısız bir şekilde atlatılmasında önemli rol oynayan ürünler olarak kabul edilir. Birbirinden farklı modellerle üretilen kedi taşıma çantası ürünleri uzun ya da kısa mesafeli tüm yolculuklarda kedilerin konforunu üst düzeyde sağlamasının yanı sıra patili dostlarımızın dünyayı güvenli bir şekilde keşfetmelerine de katkıda bulunur. 

Kedi Taşıma Çantası Nedir? Ne İşe Yarar? 

Kediler özgür ve hassas ruhlu canlılardır, bulundukları mekanlara bağlanırlar. Bu nedenle herhangi bir yerden bir başka yere taşınacakları zaman konforlarının ve kendilerini güvende hissetmelerinin sağlanması çok önemlidir. Evlerine bağlanan kediler için güvenli alan olarak kabul ettikleri yerden ayrılmak rahatsızlık hissi uyandıran bir durum olduğundan veterinere ya da seyahate gidecekleri zaman kedi taşıma çantası kullanılması önerilir. Kedi taşıma çantası modelleri hem kedilerin hem de sahiplerinin ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılayacak şekilde tasarlanan ürünler olduğundan uzun ya da kısa mesafeli seyahatlerde hayat kolaylaştırıcı özelliğe sahiptir. Kedi taşıma çantası modellerinin sağladığı avantajlardan maksimum seviyede yararlanılması için yapılacak olan yolculuğun kısa mesafeli mi uzun mesafeli mi olduğu göz önünde bulundurulmalı ve en doğru kedi taşıma çantası seçilmeye özen gösterilmelidir.

Kedi Taşıma Çantası Ürünleri ve Avantajları 

Kedi taşıma çantası modelleri sevimli dostlarımızın yalnızca konforlarının artırılması değil aynı zamanda kendilerini daha güvende hissetmesi için de kullanılan ve özel olarak tasarlanan ürünlerdir. Kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılacak üretilen kedi taşıma çantası modelleri kediler ve sahipleri için konforu üst noktaya taşıyan son derece fonksiyonel ürünler olarak kabul edilir. 

Sevimli dostlarımız hastalandığında ya da bir başka sorun ortaya çıktığında kedi taşıma çantası ile taşımak yorulmalarını engeller. Kediler araba yolculukları esnasında çok hareketli canlılardır. Trafikte ani bir hareket yapmaları ya da sahiplerinin üzerine gelmeleri istenmeyen tehlikelerle karşılaşılmasına neden olabilir. Bu tür tehlikelerle karşı karşıya kalınmaması için uzun ya da kısa mesafeli tüm seyahatlerde kedi taşıma çatısı kullanımı tercih edilmelidir. Ayrıca kedi taşıma çantası sayesinde sevimli dostunuzla birlikte toplu taşıma araçlarını da rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. 

Kedi Taşıma Çantası Seçimi Nasıl Yapılır? 

Kedi taşıma çantası modelleri arasından seçim yapılırken kedinin boyutu ile uyumu, kullanım amacı, hangi malzemeden üretildiği, üretimde kullanılan malzemenin sağlığa uygunluğu ve daha birçok farklı etken göz önünde bulundurulmalıdır.

Kedi Taşıma Çantası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Kedi taşıma çantası seçimi esnasında dikkat edilmesi gereken konuların başında kedi taşıma çantasının boyutu gelir. Bunlardan sonra ihtiyaca yönelik olup olmadığı, kedinin davranışsal özellikleri, kedi taşıma çantasının tasarımı ve üretiminde kullanılan malzeme değerlendirilmelidir. Üretimde kullanılan malzemenin kalitesi, sevimli dostlarımızın sağlığı açısından zararlı bir madde içerip içermediği ve dayanıklılığı mutlaka göz önünde bulundurulması gereken noktalardır. Kedi taşıma çantası modellerinin kedilerin kaçmasına ve kendilerine zarar vermelerine engel olacak bir tasarım sahip olması bir gerekliliktir.

Taşıma çantası yalnızca kediler için değil birçok evcil hayvan için korkutucu bir eşya olup bunun temel nedeni taşıma çantaları ile yapılan yolculukların son durağının genellikle veteriner olmasıdır. Bununla birlikte evcil hayvanların konforlu bir yolculuk yapabilmesinin en garantili yolu taşıma çantalarının kullanılmasıdır. Kedilerin konforu için de içerisine rahat bir şekilde sığabilecekleri ve sıkışmadan hareket etmeleri mümkün olan taşıma çantaları tercih edilmelidir. Bunun için en doğru tercih kedinin boyutunun yaklaşık 1.5 katı büyüklüğünde bir kedi taşıma çantası olarak kabul edilir. Boyutlar belirlenirken çantanın tasarımının da dikkate alınması önemlidir. Omuz ve sırt çantası formunda olan kedi taşıma çantası modelleri genellikle çok büyük tasarımlara sahip olmadıkları için iri kediler için doğru seçimler olmadıkları kolaylıkla söylenebilir. En iyi seçim kedinin içerisinde ayakta durup dönebileceği ve rahatlıkla uzanabileceği boyutlarda bir kedi taşıma çantasıdır. Eğer kedi taşıma çantası uzun yolculuklarda kullanılacaksa mama ve su kabının koyulabileceği bir alana sahip olan modellerin tercih edilmesi daha konforlu olacaktır.

Yavru kedilerin konforlu bir şekilde taşınabilmesi için çok büyük boyutlarda kedi taşıma çantalarının kullanılmasına ihtiyaç duyulmaz. Ancak yetişkinlik döneminde de kullanılabilecek bir çanta satın alınması çok daha ekonomik olacağından kedinin yetişkinlik dönemindeki ortalama boyutları göz önünde bulundurularak kedi taşıma çantası seçimi yapılmalıdır. Bununla birlikte bu boyutlar yavruluk dönemi için büyük olacağından, kedinin yavruluk döneminde kedi taşıma çantası içerisinde kayıp zarar görmesini ya da üşümesini engellemek için yumuşak bir havlu ya da battaniye bulundurulması ihmal edilmemelidir.

Kedilerin taşıma çantası ile seyahat ederken ne tepki verdiği ve seyahat mesafesinin uzunluğu malzeme seçimi üzerinde etkili olmalıdır. Uzun mesafeli yolculuklar için PVC ya da plastik malzemelerden üretilen kedi taşıma çantası modelleri tercih edilebilir. Sakin ve yolculuktan keyif alan patili dostlarımız için daha yumuşak malzemelerden yapılmış olan kedi taşıma çantası modelleri kullanılabilir. İhtiyacı karşılayacak olan en uygun malzemeden yapılmış kedi taşıma çantaları seçilirken aynı zamanda üretimde kullanılan malzemenin insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyecek özellikte olduğundan emin olunmalıdır. Bunların yanı sıra kedi taşıma çantası modellerinin bağlantı noktaları sağlam ve kullanılan metaller paslanmaz özellikte olmalıdır. Ürünün mekanizmaları kolay açılıp kapanmasını sağlayacak kalitede olmalıdır.

Kedi taşıma çantası modellerinin iyi bir havalandırmaya sahip olması bir zorunluluktur. Kediler taşıma süresinden bağımsız olarak kedi taşıma çantası içerisinde kaldıkları her an rahat bir şekilde nefes alabilmelidirler. Kedi taşıma çantasını gördüğü an panik ve stres içerisine girebilen patili dostlarımızın rahat nefes alabilmeleri çok önemli olup yeterli havalandırma olmaması durumunda kediler gereğinden fazla ısınabilirler. Bununla birlikte iyi bir havalandırmaya sahip olduğu düşünülerek tercih edilen fazla açıklığa sahip tasarımlar kedilerin yaralanması gibi istenmeyen durumlara neden olabilir. Fazla açıklıklar olması soğuk havalarda patili dostlarımızın üşümesine ve hastalanmasına da yol açabilir. Eğer satın alınan kedi taşıma çantası modelinde açıklık fazlaysa kedilerin bir örtü ile korunmasına özen gösterilmelidir.

Kedi taşıma çantası seçerken birçok farklı tasarım ile karşılaşmak mümkündür. Tasarımlar kedilerin taşınması için gereken standartları karşılayacak şekilde yapılsa da sevimli dostlarımızın ihtiyaçlarına uygunlukları açısından da değerlendirilmelidirler. Taşıma çantasına girmeyi reddeden kediler için üstten kapaklı çantaların tercih edilmesi önemli bir avantaj haline gelebilir.

En Popüler Kedi Taşıma Çantası Markaları Hangileridir?

adresemama.com kedi taşıma çantası kategorisinde Trixie, Catit, Glipet, İbiyaya ve daha birçok markanın kaliteli ve fonksiyonel ürünleri yer almaktadır. Çeşitli modellerde ve farklı özelliklere sahip olarak üretilen kedi taşıma çantası modelleri işlevsellikleri sayesinde kedi sahipleri için vazgeçilmez ürünlerdir. Siz de farklı filtreleme kriterlerine göre listelediğiniz ürünlerden kediniz için en doğru ürünü seçebilmek için ürünleri inceleyebilir,  ürünler ile ilgili yapılan yorumları okuyabilir ve seçtiğiniz ürünü hızlı bir şekilde üstelik Adresemama’nın uygun fiyatlarından yararlanarak satın alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.