sadsad x
asdasd

Köpek Kıyafetleri

Sıralama seçin

Sevimli dostlarımızın sağlıklarının korunması ve ihtiyaçlarının karşılanması için her gün düzenli olarak dışarı çıkarılmaları gerekir. Ve bu yağmurlu ya da soğuk havalarda ertelenebilecek bir durum değildir. Ne yazık ki soğuk, yağmurlu ve rüzgarlı kış ayları enerjilerini atmak ve tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için dışarı çıkarılan sevimli dostlarımızın yağmurdan, soğuktan rahatsız olmasına ya da üşüyüp hasta olmalarına neden olabilir. Köpek kıyafetleri bu koşullarda köpeklerin konforunun sağlanması ve sağlıklarının korunması adına çok önemlidir. Köpek kıyafetleri köpeklerin fiziksel sağlıklarının korunmasında olduğu gibi onları sarmalayıp güven hissi yaratmaları nedeniyle psikolojik sağlıkları açısından da etkilidir. adresemama.com köpek kıyafetleri kategorisi; köpek ayakkabıları, köpek yağmurlukları, köpek tişörtleri, köpek svitşörtleri, köpek kazakları ve köpek paltoları alt kategorilerinden oluşur. Siz de geniş ürün çeşitliliğine sahip olan köpek elbiseleri arasından sevimli dostunuz için en uygun olanları seçerek konforunun artmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Köpek Kıyafetleri Nedir? Ne İşe Yarar?


Son yıllarda giderek artan çeşitliliğe sahip olarak üretilen köpek kıyafetleri hem köpekler hem de sahipleri için vazgeçilmez hale gelmekte olup köpeklerin de insanlar gibi kıyafete ihtiyaç duyduğu bilinen bir gerçektir. Köpek kıyafetleri evcil hayvanlar için büyük konfor sağlayan ürünlerdir. Farklı ırklara sahip olan patili dostlarımız tüy yapılarının birbirinden farklı olması nedeniyle bazı iklim koşullarına karşı savunmasız kalabilirler. Açık hava yürüyüşlerinde özellikle kış aylarında üşümelerinin ve hasta olmalarının engellenmesinde köpek kıyafetleri işlevsellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Köpek kıyafetleri patili dostlarımızı yalnızca soğuk havalara karşı korumakla kalmaz psikolojik durumlarını destekler ve haşereleri vücutlarından uzak tutar. Ayrıca köpeklerin ırksal özelliklerin ve anatomilerine uygun tasarlandıkları için üst düzeyde konfor sağlarlar. 


Köpek kıyafetleri sevimli dostlarımızın soğuk ve yağışlı havalarda hem soğuktan korunmasını hem de şık olmalarını sağlar. Ancak kıyafet seçilirken köpeklerin patilerinin takılacağı aksesuarlar bulunan kıyafetlerden uzak durulmalıdır. Bedeni küçük ya da büyük değil tam olarak köpeğin boyutları ile uyumlu olmalıdır. Eğer bedenine uygun kıyafetler satın alınmaz ve ilk kıyafet giyme deneyimi rahatsızlık uyandırırsa köpeğinize yeniden kıyafet giydirmekte zorluk yaşayabilirsiniz.

Köpek Kıyafet Ürünleri ve Avantajları


Köpeklerin ihtiyaçlarının mensup oldukları ırklara göre farklılaşması ve köpek sağlığı hakkındaki farkındalığın artmasına bağlı olarak köpek elbiseleri ürünlerinin çeşitlerinde büyük bir artış yaşanmaktadır. Patili dostlarımız için tasarlanan tüm kıyafetlerin belirli bir kullanım amacı vardır. Dışarı çıktığında korktuğu için agresifleşen köpekler için anksiyete giderici kıyafetler oldukça konforlu olup yavru ya da yetişkin döneminde bulunan ya da tüy yapısından dolayı soğuk havalara karşı dirençli olmayan köpekler için palto ve kazak modelleri tercih edilebilir. Haşere kovucu kıyafetler ormanlık alanlarda gezinti yapacak köpekler için oldukça kullanışlı olabilmektedir. Patilerinde yara bulunan ya da taşlı ve kumlu yüzeylerde yürümekte zorlanan dostlarımız için köpek ayakkabıları kurtarıcı özelliğe sahiptir. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda köpek kıyafetleri türlerinin patili dostlarımızın yaşam konforlarını yükseltilmesinde önemli rol oynadığı kolaylıkla söylenebilir.


Bunun yanı sıra köpek kıyafetleri köpeklerin daha geç kirlenmesini sağlar. Yerde yatmayı seven köpekler kolayca kirlenirler ve koku oluşumu ile karşı karşıya kalabilirler. Ayrıca evlerin yerlerinin temizlenmesi için kullanılan kimyasallar köpeklerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Köpek kıyafetleri bunu engellediği gibi açık yaraların kaşınmasını da engelleyebilir. Hayvanlar belirli dönemlerde aşırı tüy dökmekte olup köpek kıyafetleri tüy dökümünün azalmasını da sağlayabilir.

Köpekler İçin Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?


Köpek kıyafetleri soğuk havalara karşı direnci fazla olmayan, yaşı, genel sağlık durumu ya da ırksal özellikleri dolayısıyla soğuk havalardan etkilenip hasta olabilen patili dostlarımızın vücut ısılarının korunmasını sağlar. Ayrıca köpek kıyafetleri patili dostlarımızın endişelerini azaltarak kendilerini güvende hissetmelerini sağlar. Vücutlarının sarmalanması ve kıyafetlerin üzerinde aile bireylerinin kokularının bulunması tüm köpeklerin kendilerini daha iyi hissetmesinde önemli role sahiptir. Köpek elbiseleri aynı zamanda alerjik yapıdaki kişilerin daha az ölü deriye ve tüye maruz kalmasını da sağlayabilmektedir. Köpek kıyafetleri seçilirken köpeklerin boyutları, ihtiyaçları, yaşları, genel sağlık durumları, yürüyüş yaptıkları alanın özellikleri, yaşadığı ortamın gereklilikleri, alışkanlıkları ve tüy yapısı göz önünde bulundurulmalıdır. Köpek kıyafetleri giyerek yaşam konforunun artırılabilmesi için köpekler kıyafet giymeye yavruluk döneminden itibaren alıştırılmalıdırlar.

Köpekler İçin Kıyafet Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler


Tüysüz köpek cinslerinin diğer köpek cinslerine göre hemen hemen her dönem kıyafet giyme ihtiyacı vardır. Vücutları dışarıdan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşı çok daha savunmasızdır. Bunun olumsuz etkileri köpekler için özel olarak üretilen kıyafetlerin kullanılmasıyla engellenebilir. Tüysüz köpekler kış mevsiminde ev ortamında dahi üşüyebilecekleri için evde kullanıma uygun tişörtler ve svitşörtlerle daha konforlu hissederler. Yaz aylarında da ciltleri güneşe karşı çok hassas bir hale gelir. Güneşin altında korumasız bir şekilde dolaşmaları hastalanmalarına neden olabilir. Bu nedenle yaz aylarında da uygun kıyafetler giymelidirler. Güneş yanıklarının önlenebilmesi için ince, vücudu kaplayan kıyafetler giydirilmeli ancak tuvalet ihtiyacını giderebilmesi için karın bölgesinde yeterli boşluk bulunmasına özen gösterilmelidir. Kışın vücutlarının büyük kısmını kaplayacak ve koruyacak kıyafetler tercih edilmelidir. 


Yavru köpekler çok hızlı büyürler ve kıyafetleri kısa sürede kendilerine küçük gelmeye başlar. Uzun süreli kullanım imkanı için kumaş ve beden seçimi özenle yapılmalıdır. Yetişkin köpeklere göre yavru köpekler daha narindir. Bu nedenle özellikle kış döneminde kıyafetsiz dışarı çıkmamaları gerekir. Çok hareketli olabilecekleri için kolay giydirilebilecek kıyafetler tercih edilmelidir. Aynı zamanda yavru köpek kıyafetlerinde düğme, fermuar gibi küçük parçalar bulunmamalıdır. Köpeklerin tüyleri ve derileri fermuarlı kıyafetlere sıkışabilir. Fermuarları ya da küçük düğmeleri kopararak riski durumlarla karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle mümkün olduğunca çıtçıtlı kıyafetler seçilmelidir. Yavru köpekler tuvaletlerini tutmakta zorluk yaşayabildiği için alt karın bölgesi kapanmayan kıyafetler giydirilmelidir. İlk aylarında kolayca hasta olabildikleri için çok soğuk ve çok sıcaktan korunmaları önemlidir. Kış dönemlerinde polar ve kalın kumaşlı yaz dönemlerinde ise esnek yapılı ve ferah tutacak kıyafetlerin tercih edilmesi faydalı olabilir.


Köpeklerin hareket kıyafetleri uzun kollu kıyafetler ile kısıtlanmamalıdır. Mutlaka kaliteli malzemelerden üretilen kıyafetleri giydirilmeli ve kullanılan malzemelerin sağlıkları açısından bir risk taşımadığından emin olunmalıdır. Üzerinde takı, metal, plastik ve benzeri sert cisimler bulunan kıyafetler yaralanmalara ve çiziklere neden olabileceğinden tercih edilmemelidir. Kol ve bacak bölgelerinde esnek olmayan malzemelerin kullanıldığı ürünlerin tahrişe neden olabileceği unutulmamalıdır. Mevsimine uygun kıyafetler giydirilmeli ve seçilen kıyafet ne olursa olsun çok uzun süreler boyunca köpeklerin üzerinde tutulmamalıdır. 

En Popüler Köpek Kıyafetleri Markaları Hangileridir?

adresemama.com sektörünün öncü isimleri arasında yer almakta olan evcil hayvanların tüm ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik geniş ürün yelpazesi ile dikkat çekmektedir. Köpek kıyafetleri kategorisinde Kong, Trixie, Lepus ve Pawz gibi markaların birbirinden kaliteli ve fonksiyonel ürünleri satışa sunulmaktadır. Uygun fiyat politikası ile müşteri memnuniyeti odaklı bir hizmet sunan Adresemama’dan siz de köpek kıyafetleri ve sevimli dostunuzun diğer ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde satın alabilir ve satın aldığınız ürünlere Adresemama’nın anlaşmalı olduğu kargo şirketleri sayesinde hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.